Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Prognoza tygodniowa (01-07.08.2022)

Dnia: niedziela 31 lipca 2022, Autor: Anna Zubek

Nad Polską przechodzi od wczoraj niż wraz z systemem frontów atmosferycznych. Sprowadza on opady, które jednak nie wszędzie są tak samo intensywne. Nadchodzący tydzień zapowiada się ze zmienną pogodą i temperaturą. Co nas dokładnie czeka? Odpowiedź poniżej.

PONIEDZIAŁEK (01.08)

W poniedziałek niebo zdominuje umiarkowane i duże zachmurzenie. Na ogół jednak nie powinno padać, jedynie gdzieś lokalnie w pojedynczych przypadkach może się przytrafić słaby deszcz, szczególnie na zachodzie województwa. Temperatura całkiem przyjemna. Odnotujemy maksymalnie ok. 21/22°C na Pogórzu i ok. 24/26°C w głębi regionu. Wiatr zachodni i północno zachodni, słaby i umiarkowany.

WTOREK (02.08)

We wtorek co prawda pojawią się chwile ze słońcem, ale nie zabraknie również chmur, z których miejscami popada i zagrzmi. Zjawiska nie powinny być jednak gwałtowne. Termometry wskażą ok. 20/24°C. Wiatr powieje z północy, słabo i umiarkowanie.

ŚRODA (03.08)

W środę znajdziemy się w obszarze podwyższonego ciśnienia, dlatego dzień zapowiada się na ogół pogodnie i bez opadów. Temperatura nieco wzrośnie i wyniesie maksymalnie ok. 23/26°C. Wiatr północy, słaby i umiarkowany.

CZWARTEK (04.08)

Czwartek zapowiada się również pogodnie i gorąco. Temperatura wyniesie ok. 26/29°C. Wiatr zmieni kierunek na wschodni i powieje słabo bądź umiarkowanie.

PIĄTEK (05.08)

W tym dniu również nie zabraknie słońca i nie powinno padać. Czeka nas również upał przy temperaturze z zakresu ok. 28/32°C. Wiatr powieje słabo i umiarkowanie ze zmiennych kierunków.

WEEKEND (06-07.08)

W weekend szykujmy się na pogorszenie pogody. Niebo zdominuje zachmurzenie duże, z którego zwłaszcza w sobotę miejscami spadnie deszcz i przejdą burze. W niedzielę opadów powinno być mniej. Po upale nie będzie już śladu. Temperatura wzrośnie bowiem co najwyżej do ok. 18/22°C. 

No Comment.

Reklama

Partnerzy