Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Przekazania promes dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP

Dnia: środa 2 listopada 2022, Autor: Maciej Zubek

W poniedziałek 31.10.2022 roku odbyło się uroczyste przekazanie promes dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP z terenu powiatów nowotarskiego i tatrzańskiego.

Przekazanie odbyło się na terenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Nowym Targu w czasie specjalnej zbiórki. Środki w wysokości 25 mln zł zostały przekazane przez Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego z ogólnej rezerwy budżetowej na wsparcie dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych działających przy Ochotniczych Strażach Pożarnych, z czego dla młodych strażaków trafiło dofinansowanie w wysokości 306 546 zł z terenu powiatu nowotarskiego, a dofinansowanie w wysokości 61 141 zł z terenu powiatu tatrzańskiego.

Uroczystą zbiórkę zaszczycili swoją obecnością parlamentarzyści: posłanka Anna Paluch, Sekretarza Stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska Edward Siarka, senator Jan Hamerski, Zastępca Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Mariusz Łaciak, wicestarosta nowotarski Bogusław Waksmundzki, wicestarosta tatrzański Władysław Filar oraz liczni burmistrzowie i wójtowie z terenu obu powiatów.

Promesy odebrali członkowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych wraz z przedstawicielami swoich jednostek ochotniczych straży pożarnych. Otrzymane środki posłużą na zakup sprzętu, umundurowania i wyposażenia osobistego oraz sprzętu teleinformatycznego wykorzystywanego w procesie szkolenia członków drużyn w jednostkach OSP.

Z terenu Gminy Szaflary promesę na kwotę 26 220 zł odebrali przedstawiciele OSP Bór z przeznaczeniem dla wszystkich sześciu Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych działających na terenie gminy, to daje kwotę 4 370 zł na drużynę. Młodzi druhowie i druhny wraz ze swoimi opiekunami wyrażają wdzięczność za otrzymane wsparcie.

Tekst: Józef Gacek

No Comment.

Reklama

Partnerzy