Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Rabka: ruszyło palowanie osuwiska na ulicy Zakopiańskiej

Dnia: czwartek 18 kwietnia 2024, Autor: Redaktor

Na zlecenie Urzędu Miejskiego w Rabce-Zdroju ruszyła naprawa ulicy Zakopiańskiej. Wykonawca prac rozpoczął najważniejszy etap zaplanowanych robót – palowanie, czyli stabilizację powstałego tu osuwiska.

W zboczu wiercone są głębokie dziury, w które robotnicy wtykają długie, stalowe pale. Mają one utrzymać zbocze i zabezpieczyć je przed usuwaniem się. Roboty prowadzi firma REMOST Sp. z o.o. z Dębicy, która zaoferowała wykonanie prac za kwotę 4 284 943,04 zł.

Przypomnijmy, iż z powodu osunięcia się ziemi i pęknięcia jezdni w trakcie prowadzonych robót budowlanych związanych z modernizacją linii kolejowej, ul. Zakopiańska prowadząca do Chabówki jest zamknięta od ponad roku. Miasto podejmuje intensywne działania mające na celu stabilizacje osuwiska i naprawę drogi. Przypomnijmy, iż PKP realizowało już prace, zabezpieczając palami mur pod drogą. Ich celem było umocnienie terenu pod drogą i zabezpieczenie go przed dalszym osuwaniem się. Z kolei na zlecenie samorządu wykonana zostanie stabilizacja drogi, która pozwoli zabezpieczyć położone wyżej budynki. To pozwoli ustabilizować osuwisko i rozpocząć kolejne prace. Ostatnim etapem będzie odbudowa drogi na zamkniętym odcinku.

gmina.rabka.pl

No Comment.

Reklama

Partnerzy