Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Ruszyła przebudowa budynku Urzędu Gminy w Jabłonce

Dnia: piątek 26 kwietnia 2024, Autor: Redaktor

22 kwietnia 2024 roku rozpoczęto realizację zadania pt. „Przebudowa i rozbudowa budynku Urzędu Gminy z częścią przeznaczoną na Izbę Pamięci Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i Budzicieli Polskości w latach 1918–1920 część 1”.

Wykonawcą inwestycji jest przedsiębiorstwo Ewa König BUDOWNICTWO. Jest to historyczny moment dla całej społeczności gminy Jabłonka. Inwestycja ma na celu przebudowę i rozbudowę budynku Urzędu Gminy tak, by w oparciu o obecnie dostępne możliwości stworzyć nowoczesny obiekt dostosowany do obsługi wszystkich mieszkańców.

Zakres inwestycji obejmuje rozbudowę budynku wraz z instalacjami wewnętrznymi, infrastrukturą techniczną oraz zagospodarowaniem terenu. Planuje się utworzenie dodatkowych pomieszczeń biurowych oraz rozwiązania zapewniające dostępność dla osób niepełnosprawnych.

Realizacja zadania przewidywana jest na lata 2024–2025.

Koszt inwestycji to 12 500 000,00 złotych, z czego 8 500 000,00 zł z budżetu państwa w ramach Programu Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych oraz 4 000 000,00 zł z budżetu Gminy Jabłonka. Środki na ten cel w całości zostały zabezpieczone w budżecie gminy.

jabłonka.pl

No Comment.

Reklama

Partnerzy