Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Ryszard Wilk, Sylwia Kulczyk, Krzysztof Rzońca – Konfederacja Wolność i Niepodległość (sylwetki kandydatów)

Dnia: czwartek 28 września 2023, Autor: Maciej Zubek

Ryszard Wilk – to Inżynier geodezji ze specjalizacją wycena nieruchomości, który swoją wiedzę zdobywał na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Jest to doświadczony przedsiębiorca, który od ponad dekady kieruje kilkunastoosobowym zespołem w swojej firmie. Zna od podszewki problemy, które dotyczą naszego systemu podatkowego i wpływają bezpośrednio na negatywny stan portfela wszystkich Polaków.


Prywatnie ojciec dwójki dzieci, syna i córki, miłośnik motoryzacji, sportów wodnych oraz wędrowania po górach, od niedawna zdobywa tatrzańskie szczyty w warunkach zimowych, wolne chwile przeznacza na podróże z rodziną, ale dobrą książką też nie pogardzi. Od 20 lat jest czynnym ratownikiem WOPR, teraz już nie zawodowo lecz społecznie, jednak często można go spotkać na patrolu nad zalewem Klimkówka.
Ryszard Wilk to osoba sprawdzona na pozycji lidera – swoje doświadczenie oraz umiejętności liderskie zdobył zarówno podczas prowadzenia własnej firmy jak i partii – w końcu jest prezesem partii Nowa Nadzieja Sławomira Mentzena. Mając na uwadze, że prowadzenie biznesu w Polsce można zaliczyć do sportów ekstremalnych, to duży atut. Ponadto praktyk, a nie teoretyk. Osoby, które osobiście zderzyły się z polską machiną prawno-podatkową wiedzą, gdzie trzeba naprawiać. Wśród problemów, których rozwiązaniem chce się zająć w Sejmie są m.in.:

 • wyhamowanie inflacji
 • odbiurokratyzowanie państwa poprzez likwidację szeregu urzędów
 • uproszczenie oraz obniżenie podatków
 • ograniczenie wydatków socjalnych
 • reforma ochrony zdrowia – rozbicie monopolu NFZ
 • zwiększenie kontroli granic na nielegalnych imigrantów
 • nowelizacja ustawy o NIK, aby sprawniej można było pociągać do odpowiedzialności
  polityków oraz urzędników
 • ograniczenie ingerencji UE w sprawy polskie, renegocjacja pakietu FitFor55, wstrzymanie
  odchodzenia od węgla.

Wiele spraw Sądeczan jest zbieżnych ze sprawami krajowymi. Naprawa państwa z poziomu centralnego, wpłynie korzystnie na mieszkańców wszystkich subregionów. Obecnie największym problemem sądeczan jest inflacja oraz masowe upadanie firm, a zahamowanie tych zjawisk sprowadza się do powyższego punktu.

Swoim potencjalnym wyborcom chce powiedzieć: “Jeżeli Ty nie interesujesz się polityką, to nie znaczy, że polityka nie interesuje się Tobą. Nigdy nie miałem ciągotek do polityki ani do kandydowania, ale nie mogłem się jużprzyglądać z boku jak kolejne rządy pogrążają nasz kraj. Ostateczną decyzję o mocnym
zaangażowaniu się podjąłem, gdy wszystkie obecne partie z wyłączeniem Konfederacji doprowadziły kraj do ruiny “bohatersko walcząc” z wirusem celebrytą. A walka ta była zupełnie zbędna, o czym dzisiaj już wszyscy doskonale wiedzą.”

Ryszard Wilk identyfikuje się ze słowami Edmunda Burke cyt. ” Aby zło zatriumfowało,
wystarczy, by dobry człowiek niczego nie robił.”

**********************

Sylwia Kulczyk – członkini partii Nowa Nadzieja Sławomira Mentzena oraz Prezes Zarządu Fundacji Silver Economy, której misją jest pomaganie ludziom i organizacjom rozwijać się tak, aby mogły sprostać wyzwaniom, jakie stawia współczesny świat. Głównymi celami statutowymi fundacji zarządzanej przez Sylwię Kulczyk są m.in.:  wspieranie i bezpieczeństwo seniorów, edukacja dzieci i młodzieży, kształcenie zawodowe dorosłych oraz propagowanie idei patriotyzmu.


Z wykształcenia ekonomistka i finansistka, absolwentka m.in. Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu na kierunku: administracja i finanse sektora publicznego, Wyższej Szkoły Biznesu – National Louis University  w Nowym Sączu na kierunku: Zarządzanie finansami, a obecnie kontynuuje dalej edukację w formie studiów podyplomowych w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego we Wrocławiu na kierunku: Finanse i rachunkowość przedsiębiorstw. Jest także instruktorem szachowym z licencją Polskiej Akademii Kultury i Sportu w Warszawie.

Sylwia Kulczyk to menedżerka potrafiąca inspirować i motywować, a także oceniać właściwie ryzyko oraz podejmować skuteczne, choć czasem kontrowersyjne decyzje.  Posiada praktyczną i wszechstronną znajomość mechanizmów pozyskiwania funduszy europejskich oraz 15 lat doświadczenia w zarządzaniu projektami finansowanymi ze środków publicznych, w tym unijnych. Jest autorką i współautorką wielu projektów, jakie zostały zrealizowane na rzecz lokalnych społeczności, a także jest osobą o wysokim poziomie empatii, wrażliwą na ludzką krzywdę – z sukcesem zrealizowała na terenie naszego regionu liczne projekty dla osób zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym. Zawsze otwarta na współpracę i potrafiąca kreować silne więzi międzypokoleniowe. Posiada dobrze rozwinięte umiejętności komunikacyjne i doświadczenie biznesowe. W chwilach wolnych – wielka pasjonatka szachów i historii Polski. Mężatka oraz mama dwójki córek: Dominiki i Weroniki.

Do partii Nowa Nadzieja wstąpiła przede wszystkim dlatego, że lubi się uczyć i rozwijać. Zdobyła w swoim życiu już wiele różnych doświadczeń, zaczynając od zwykłych zajęć administracyjno – biurowych, poprzez działalność trenerską, aż po kierowanie podmiotami gospodarczymi. Dzisiaj zarządza biznesem o charakterze edukacyjno-szkoleniowym, w którym jednocześnie bardzo ważną rolę odgrywa ścisła współpraca z lokalnymi społecznościami, w tym z organizacjami trzeciego sektora tzw. NGOsami oraz władzą samorządową. Jest przekonana, że w polityce brakuje takich osób jak ona – mających wiedzę, doświadczenie, sprecyzowany pogląd na różnorodne tematy, a przede wszystkim mocny kręgosłup i odwagę w dążeniu do realizacji idei dobra, bo w końcu, jak pisał Platon to właśnie tym powinien zajmować się każdy polityk.

Wyniosła z domu ducha patriotyzmu i ogromnie boli ją, gdy dokonuje się zamachu na własność i wolność Polaków oraz depcze ich prawa. Będąc w Sejmie chce walczyć o pozostawienie w obiegu gospodarczym pieniądza gotówkowego, o zdroworozsądkowe podejście do wojny na Ukrainie i stawianie na pierwszym miejscu interesu Polaków oraz ich bezpieczeństwa, w tym bezpiecznych granic, bezpieczeństwa żywnościowego, gospodarczego jak również zdrowotnego. Chce także wspierać kobiety, edukację domową i demokrację bezpośrednią.

Identyfikuje się ze słowami Winstona Churchilla cyt.: „Polityka ulegnie zmianie dopiero wówczas, gdy mądrość będzie się rozprzestrzeniać równie łatwo, jak głupota.” Podjęła wyzwanie do wprowadzania w polskiej polityce tych zmian i liczy, że Państwo jej w tym pomożecie!

***********************************************

Krzysztof Rzońca – członek sztabu wyborczego Konfederacji oraz władz krajowych Nowej Nadziei Sławomira Mentzena. Prezes Zarządu Krajowego Młodych dla Wolności – prawdopodobnie największej organizacji młodzieżowej w Polsce oraz wiceprezes Fundacji Celując w Przyszłość. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Kandydat z ostatniego miejsca na liście Konfederacji. 

Jestem przekonany, że jako środowisko od dekad skupione wokół wartości takich jak wolność, własność i sprawiedliwość jesteśmy dziś w momencie dziejowym. Po raz pierwszy w historii III RP ma szansę dokonać się realna zmiana w polskiej polityce. Już teraz wiemy, że nikt bez Konfederacji nie będzie w stanie utworzyć przyszłego rządu. Cały czas to powtarzamy, ale warto by wybrzmiało to ponownie. Nie idziemy do tych wyborów po to by siadać przy jednym stole z Tuskiem czy Kaczyńskim, idziemy po to by jednego i drugiego wysłać na emeryturę. Idziemy do tych wyborów po to by skończyć z rządami PO-PiSu, które przez większość mojego życia, już przez prawie 18 lat niszczą nam Polskę. Skończmy raz na zawsze z układami i personalnymi sporami jeszcze z PRL, które doprowadzają do polaryzacji w Polsce.

Media próbują nam wmówić, że do wyboru mamy Kaczyńskiego z przystawkami albo Tuska z przystawkami. Nie! Jest Konfederacja, jako realna trzecia siła w Polsce, jako realna alternatywna dla tego POPiS-owego duopolu, jako jedyna ideowa prawica! Konfederacja jako pierwsza formacja polityczna zaprezentowała swój program – Konstytucję Wolności. Mamy przygotowane gotowe i dostępne ustawy o PIT, CIT oraz VAT. Chcemy by w Polsce podatki były niskie i proste i wiemy jak to zrobić. Proponujemy zmiany systemowe w ochronie zdrowia oraz edukacji. W przeciwieństwie do innych partii nie zamierzamy dosypywać pieniędzy do studni bez dna. Chcemy efektywnych zmian systemowych. Jako jedyna formacja polityczna bronimy gotówki i chcemy wpisania jej do Konstytucji, tak jak zrobiła to Słowacja, bo wiemy, że gotówka to wolność! Wierzę, że dobrobyt bierze się pracy, oszczędności i przedsiębiorczości, a nie z długu, zasiłków i dodruku pustego pieniądza. Czas by politycy zaczęli myśleć o następnych pokoleniach zamiast o następnych wyborach. Chciałbym zapoczątkować tę zmianę i dołożyć swoją cegiełkę dla budowy dumnej i bogatej Polski dla nas, dla naszych dzieci oraz dla naszych wnuków. Wierzę, że jest to możliwie!

W przyszłym Sejmie chciałbym skupić się przede wszystkim na trzech obszarach, które szczególnie są dla mnie istotne. Na gospodarce, edukacji oraz wsparciu OzN.

Stefan Kisielewski napisał kiedyś, że “przekora jest intelektualnym instynktem samozachowawczym”. Na przekór wszystkim, którzy mówią nam jak mamy żyć, co mamy jeść i pić oraz jak mamy spędzać swój wolny czas kandyduję by walczyć o wolność, własność i sprawiedliwość. Wierzę, że to już ta jesień! Napisz z nami historię! Nie pozwól by ktoś inny zdecydował za Ciebie!

Materiał wyborczy KW Konfederacja Wolność i Niepodległość

No Comment.

Reklama

Partnerzy