Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

„Setka Meniora” – setne wejście na Sokolicę

Dnia: niedziela 26 grudnia 2021, Autor: Aneta Opyd

„Setka Meniora” to charytatywna akcja, której pomysłodawcą jest szczawniczanin Bartosz Mężyk. Polega ona na wejściu na Sokolicę i to 100 razy!

Pierwsze wejście odbyło się w Bożego Narodzenie. Jest to już druga edycja. W 2017 roku odbyła się pierwsza. Akcja miała na celu pomoc choremu chłopcu na dziecięce porażenie mózgowe Wojtusiowi Sobierskiemu. Udało się wtedy uzbierać jakieś 4-5 tysięcy. Wszystko w jeden dzień.  

W tym roku Bartosz Mężyk, razem z uczestnikami „Setki Meniora” wspólnie zdecydują, na co pieniądze zostaną przekazane. Do akcji może dołączyć każdy. Trzeba tylko towarzyszyć pomysłodawcy  w wejściach na Sokolicę i wrzucić symboliczną „dyszkę” do puszki. 

Dlaczego akurat Sokolica? 

“To moja terapeutka, dużo mi pomogła w trudnych momentach mojego życia, tam czuję się najlepiej, gdy mam jakiś problem rozwiązuje go idąc na moją „świętą górę”. Jeżeli ona mi pomaga, to dlaczego dzięki niej nie mogę pomóc innym?” – napisał na swoim profilu facebookowym Bartosz Mężyk

Więcej informacji na ten temat możecie znaleźć na grupie publicznej na Facebooku pn. „setka meniora2.0 Pomoc najbardziej potrzebującym!”. 

Autor zdjęć: Sebastian Mężyk

No Comment.

Reklama

Partnerzy