Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Słoneczna jesień w Gorcach, z widokiem na Tatry 

Dnia: sobota 24 września 2022, Autor: Maciej Zubek

W Tatrach śnieg, a w Gorcach zawitała piękna jesień! 

Wczesna jesień to doskonały czas, by zacząć dbać o kondycję – wybrać się na pieszą wędrówkę, ruszyć rowerowym szlakiem czy korzystając z ostatnich ciepłych dni spróbować swych sił na szlaku. Idealnym miejscem na taką aktywność są Gorce, które o tej porze roku zakładają złote szaty i zachwycają pięknymi krajobrazami.

Schronisko na Turbaczu – to miejsce cieszyło się swoją popularnością już w okresie międzywojennym. Wtedy to wybudowano na Polanie Wisielakówka drewniane schronisko. Oprócz Schroniska PTTK na turystów czeka jeszcze kilka atrakcji: Ośrodek Kultury Turystyki Górskiej PTTK, Szałasowy Ołtarz na Hali Turbacz, Kaplica Matki Boskiej Królowej Gorców Na Polanie Rusnakowej (zwana też Kaplicą Papieską). Wiele niezwykłych miejsc, ciekawostek, atrakcji możemy również spotkać na szlaku, wszystko zależy od trasy, którą wybierzemy. 

Gorce to góry bardzo mocno zalesione i nie oblegane tak jak Tatry. Na szlaku z rzadka można spotkać innych wędrujących. Za to wynagradzają nam wysiłek pięknymi widokami, jesiennymi barwami i spokojem.

Opis K.Ł

Zdjęcia: poranek w drodze na Turbacz 24.09.2022, Karolina Łaciak

No Comment.

Reklama

Partnerzy