Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Słowikowska i Grudziecki najlepsi w 3 dniu rywalizacji POD w Nowym Targu

Dnia: niedziela 22 stycznia 2023, Autor: Maciej Zubek

Turniej indywidualny w ramach V rundy Grand Prix Polskiej Organizacji Darta kończył trzy dniowe zmagania w Hotelu Ibis Style w Nowym Targu. Do rywalizacji stanęło tym razem 168 mężczyzn i 24 kobiet.

W porównaniu z sobotnim turniejem mieliśmy spore przetasowania w pojedynkach finałowych. W turnieju pań ponownie obejrzeliśmy w nim Barbarę Pośpiech, która w półfinale rozprawiła się ze swoją rywalką z sobotniego finału Aleksandrą Białecką. Przeciwniczką Pośpiech była tym razem Renata Słowikowska i ostatecznie to właśnie Słowikowska wyszła zwycięsko z tego pojedynku zwyciężając 4:3.

Całkiem nową dwójkę oglądaliśmy w finale panów. Sporą niespodzianką był awans do niego Sylwestra Karbowiaka, który w półfinale rozprawił się z sobotnim zwycięzcą Tytusem Kanikiem. W finale Karbowiak już gładko 1:5 uległ Mirosławowi Grudzieckiego, który tym samym odkupił sobie słabszy występ dzień wcześniej.

Łącznie przez 3 dni w Nowym Targu gościło blisko 300 zawodniczek i zawodników z kilkudziesięciu klubów darterskich w Polsce.

Bardzo dziękujemy wszystkim za uczestnictwo. Takiej frekwencji z pewnością wielu może nam pozazdrościć. Dziękuję też naszym sponsorom, organizatorom i wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tych zawodów. Myślę, że podołaliśmy wyzwaniu i Nowy Targ już na stałe zagości na mapie największych darterskich imprez z Polsce – podkreślił Maciej Szewczyk z klubu Steel Dart Podhale, współorganizatora turnieju.

No Comment.

Reklama

Partnerzy