Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Sprawcy rozboju nad Jeziorem Czorsztyńskim zatrzymani

Dnia: piątek 29 lipca 2022, Autor: Maciej Zubek

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu zatrzymali sprawców rozboju w Maniowach. Mieszkańcy powiatu tatrzańskiego w wieku od 18 do 29 lat odpowiedzą za rozbój z użyciem niebezpiecznego przedmiotu, a dwóch zatrzymanych w wieku 24 i 29 lat dodatkowo za posiadanie środków odurzających.

Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.

Do rozboju doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek około godziny 3, w Maniowach. Do siedzących w samochodzie dwóch mężczyzn i kobiety, podeszło trzech mężczyzn w kominiarkach na głowie. Napastnicy używając siły fizycznej, gazu obezwładniającego i pałek doprowadzili ich do stanu bezbronności, po czym ukradli gotówkę w kwocie około 95 tys. złotych i uciekli.

W sprawie rozboju zostało wszczęte śledztwo. Realizacją czynności zajęli się policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu. Dzięki skutecznej pracy operacyjnej, funkcjonariusze szybko ustalili i zatrzymali sprawców. Mężczyźni w wieku od 18 do 29 lat zostali zatrzymani w środę w miejscach swojego zamieszkania na terenie powiatu tatrzańskiego.

Dodatkowo podczas przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez 24 i 29-latka, policjanci znaleźli i zabezpieczyli gotówkę i środki odurzające.

Podczas prowadzonych czynności odzyskano część skradzionych pieniędzy. W czwartek zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu, gdzie usłyszeli prokuratorskie zarzuty. Podejrzani odpowiedzą za rozbój z użyciem niebezpiecznego przedmiotu z art. 280 §2 kk, a 24 i 29-latek odpowiedzą także za posiadanie środków odurzających z art. 62§1 upn. Po przesłuchaniu i przedstawieniu zarzutów, prokurator wystąpił z wnioskiem do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztu. Sąd przychylił się do wniosku i zastosował najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Za dokonanie rozboju (art. 280 § 1 kk), grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat. Jeżeli sprawca podczas popełnienia przestępstwa posługuje się niebezpiecznym przedmiotem (art. 280 § 2 kk), grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.

źródło: KPP Nowy Targ

No Comment.

Reklama

Partnerzy