Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Staruszka oszukana na 100 tysięcy złotych!

Dnia: środa 27 marca 2024, Autor: Maciej Zubek

88-letnia mieszkanka Rabki-Zdroju uwierzyła oszustom, że jej wnuczek spowodował wypadek drogowy i przekazała obcej osobie, która przyszła do jej domu w reklamówce 100 tysięcy złotych. Seniorze pamiętaj.  Przez telefon każdy może być wnuczkiem, policjantem pracownikiem banku. Zawsze po otrzymaniu takiego telefonu najpierw zadzwoń do członka rodziny na znany Ci numer. Nie daj się oszukać!

Wczoraj, oszuści działający metodą „na wnuczka” ponownie rozdzwonili się do mieszkańców powiatu nowotarskiego. Zdecydowana większość od razu zorientowała się, że to nie wnuczek dzwonił, a była to próba wyłudzenia pieniędzy i odkładali słuchawkę. Niestety 88-letnia mieszkanka Rabki-Zdroju uwierzyła oszustom. Seniorka była pewna, że rozmawia ze swoim wnuczkiem, który spowodował wypadek drogowy i potrzebował pieniędzy. Kobieta włożyła w reklamówkę 100 tysięcy złotych i przekazała gotówkę obcej osobie, która przyszła do jej domu. Postępowanie w sprawie oszustwa prowadzą policjanci z rabczańskiego komisariatu.     

Seniorze pamiętaj!

Przez telefon każdy może być wnuczkiem, policjantem pracownikiem banku. Zawsze po otrzymaniu takiego telefonu najpierw zadzwoń do członka rodziny na znany Ci numer.

Jeśli nie rozpoznajesz głosu, odłóż słuchawkę – oszuści wywierają silny nacisk i presję, mają doświadczenie w manipulowaniu ludźmi, więc im szybciej zakończysz rozmowę, tym lepiej.

Jeśli masz przekazać pieniądze komuś z rodziny, rób to tylko osobiście – bardzo charakterystyczne dla oszustw „na wnuczka”, „na wypadek” jest przysyłanie kuriera, który ma odebrać pieniądze. Nie dawaj gotówki ani cennych rzeczy w ręce kogoś, kogo nie znasz.

Odbierając telefon z prośbą o pieniądze, nigdy nie mów, ile masz gotówki i staraj się nie udzielać żadnych informacji osobistych.

Policja zwraca się z prośbą do członków rodziny osób starszych, aby poinformowały swoich bliskich o metodach działania oszustów!

No Comment.

Reklama

Partnerzy