Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Staruszka oszukana na 12 tysięcy złotych

Dnia: wtorek 11 lipca 2023, Autor: Maciej Zubek

73-letnia mieszkanka powiatu nowotarskiego uwierzyła oszustce, która rzekomo miała moc „odpędzania złych uroków”. Nieznajoma podczas obrzędów ukradła seniorce 12 000 zł

Kilka dni temu około godziny 14 do domu 73-latki w gminie Jabłonka przyszła nieznajoma, która w rozmowie przekazała, że na posesji seniorki znajduje się „zakopany pęk włosów” i przynosi on pecha gospodyni. Kobieta przekonywała, że ma moc odpędzania złych uroków. Po namowach, gospodyni zgodziła się w końcu na odprawienie obrzędów, aby odgonić złe moce. Warunkiem jednak było przyniesienie z domu wszystkich oszczędności i zawinięcie ich w ręcznik. Podczas odprawiania obrzędów kobieta nakazała 73-latce modlić się ze spuszczonym wzrokiem. Po zakończeniu poleciła schować ręcznik z gotówką do wersalki i nie wyjmować przez kolejne trzy dni, a następnie opuściła posesję. Po chwili jednak właścicielka sprawdziła zawartość ręcznika i okazało się, że połowa gotówki zniknęła. Złodziejka ukradła seniorce 12 000 złotych. Dochodzenie w sprawie kradzieży prowadzą policjanci z Komisariatu Policji w Jabłonce. 

Tymczasem przestrzegamy przed kontaktem z osobami nieznajomymi, które przychodzą do naszego domu. Nigdy nie wiemy jakie mają wobec nas intencje. W żadnym wypadku nie informujmy ile gotówki posiadamy w swoim domu oraz nie przekazujmy nieznajomym swoich oszczędności.

źródło: KPP Nowy Targ.

No Comment.

Reklama

Partnerzy