Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Stracili prawo jazdy za prędkość

Dnia: wtorek 16 kwietnia 2024, Autor: Maciej Zubek

Podczas weryfikacji zgłoszeń naniesionych na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa dotyczących przekraczania dozwolonej prędkości dwóch kierowców straciło prawo jazdy. Piraci drogowi wpadli w sobotę w miejscowości Skrzypne i Lipnicy Małej. Za popełnione wykroczenie otrzymali wysokie mandaty i punkty karne.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest narzędziem informatycznym umożliwiającym mieszkańcom sygnalizowanie miejsc zagrożonych podlegających sprawdzeniu przez Policję. Tak było również w sobotę w południe w miejscowości Skrzypne oraz Lipnicy Małej. Podczas weryfikacji naniesionych zgłoszeń dotyczących przekraczania dozwolonej, policjanci nie tylko potwierdzili zagrożenie, ale dwóch kierowców straciło prawo jazdy. Po godzinie 11, w Lipnicy Małej 34-letni kierujący fordem jechał z prędkością 109 km/h na terenie obszaru zabudowanego. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym w kwocie 1500 złotych i otrzymał 13 punktów karnych. Po godzinie 14, w miejscowości Skrzypne 46-latek pędził mercedesem 119 km/h. Mężczyzna otrzymał 2 000 złotych mandatu karnego i 14 punktów karnych. Obaj na najbliższe 3 miesiące stracili także prawo jazdy.

W ubiegłym roku na terenie powiatu nowotarskiego to właśnie przekraczanie dozwolonej prędkości było najczęściej zgłaszany problem na interaktywnej mapie. Każde naniesione zgłoszenie wywołuje odpowiednią reakcję policji.

KPP Nowy Targ

No Comment.

Reklama

Partnerzy