Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

“Św. Mikołaj w Rabie Wyżnej”

Dnia: sobota 9 grudnia 2023, Autor: Maciej Zubek

Dzięki akcji “Św. Mikołaj w Rabie Wyżnej” nie tylko udało się odwiedzić ok 75 dzieci ze 150 upominkami w
Sieniawie, Bielance i Rabie Wyżnej ale też zebrać różne potrzeby osób mieszkających po sąsiedzku i realnie pomóc pierwszej rodzinie.

Teraz kontynuujemy akcję z grupą wsparcia na Facebooku “Przekaż prezent do św. Mikołaja” gdzie zbieramy anonimowo potrzeby oraz darczyńców odpowiadających na nie. Można też wysłać wiadomość na stronie www.domikolaja.pl.

Po przekazaniu potrzeb będziemy organizować w Rabie Wyżnej a docelowo w różnych częściach Podhala,
Orawy i Spiszu charytatywne kolędowanie po góralsku do 6 stycznia z czego dochód ma być poświęcony
na zakupy dla potrzebujących.

Promujemy też pomoc sąsiedzką pytając kto potrzebuje pomocy w zakupach co tydzień, odśnieżenia wokół domu jak 80 letni mieszkaniec Stanikówki (pozdrawiamy!) czy do kościoła jechać jak kurzy śnieżyca gdyż te relacje zanikają współcześnie.

W akcję włączają się kolejne miejscowości a w kolejnym roku liczymy na szerszą organizację akcji na
Podhalu, Orawie i Spiszu dzięki wsparciu mediów zaś sama inicjatywa przerodzi się w nową, piękną tradycję kultywując też już te istniejące.

Dziękujemy za pomoc w organizacji:

Sąsiadom z roli Sagułówka, których pojazdy, zarówno te 2 konne jak i 200 konne pomogły dotrzeć do dzieci, Domu Dziecka im. Bł. Karoliny Kózkówny, którego wychowankowie ogłaszali we wsi nadejście św. Mikołaja, Marketowi Rapacz w Rabie Wyżnej, który zasponsorował ponad połowę upominków rozdawanych dzieciom, Parafią św. Antoniego w Sieniawie i św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Rabie Wyżnej za ogłoszenia, Mediom za promocję wydarzenia i idei pomocy potrzebującym przy jednoczesnej promocji kultury Podhala.

Dziękujemy też wszystkim za udział!

Łukasz Dragosz/mat. prasowy

No Comment.

Reklama

Partnerzy