Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

“Szarotki” przetestują Amerykanina! Ma polskie korzenie

Dnia: środa 19 lipca 2023, Autor: Anna Zubek

Tarek Paranica, bo o nim mowa, do Nowego Targu ma zawitać w sierpniu. Postara się zrobić jak najlepsze wrażenie na trenerze Podhala. A Aleksandrs Beļavskis należy do wymagających, ale też bardzo sprawiedliwych szkoleniowców.

Co wiemy o Paranicy? Zacznijmy od tego, że ma on 26 lat i urodził się w miejscowości Grand Forks w Północnej Dakocie. Jest napastnikiem, który nie boi się twardej i ofiarnej gry. Może pochwalić się dobrymi warunkami fizycznymi, gdyż przy 188 centymetrach wzrostu, waży 95 kilogramów.

Jego atutem jest też uniwersalność, bo z powodzeniem może grać również w linii defensywnej. 

Ostatnie pięć lat Tarek Paranica w lidze akademickiej – NCAA III i reprezentował w niej prywatną uczelnie Curry College. W jej barwach rozegrał w sumie 92 spotkania, w których strzelił 18 bramek i zanotował 25 asyst. Na ławce kar spędził tylko 18 minut.

Sporą część tego dorobku zgromadził w zeszłym sezonie – w 26 starciach strzelił 9 goli i zaliczył 8 kluczowych zagrań. Sędziowie nałożyli na niego 4 minuty karne.

Na sam koniec dodajmy, że 26-letni napastnik ma hokejowe geny. Tę dyscyplinę sportu uprawiał także jego ojciec Grant (na świat przyszedł w Kanadzie), który obecnie pracuje jako trener. Dowiedzieliśmy się również, że Paranica ma również polskie korzenie.

źródło: Hokej.Net.

No Comment.

Reklama

Partnerzy