Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Sztuka współczesna w orawskim skansenie

Dnia: wtorek 23 maja 2023, Autor: Maciej Zubek

Muzeum – Orawski Park Etnograficzny realizuje projekt „Powrót do korzeni”. W ramach inicjatywy dofinansowanej z Funduszy Norweskich i EOG, a realizowanej wspólnie z Galleri Romma z Løten w Norwegii przygotowywane są trzy wystawy prac znanego artysty, muzyka i performera Andrzeja Dziubka.

Tym razem organizatorzy zapraszają na wystawę w Muzeum – Orawskim Parku Etnograficznym w Zubrzycy Górnej.

Otwarcie zaplanowano na 27 maja, na godzinę 16.00. Wystawę będzie można oglądać w budynkach plebańskich z Orawki w muzeum do końca czerwca. 

Jest to druga z kolei i ostatnia w Polsce możliwość zobaczenia prac artysty. Pierwszą była prezentacja w Jabłonce – w galerii, ale i jako część instalacji zaaranżowanej w budynkach gospodarczych oraz wokół nich, tak by także elementy zastane, przetworzone lub nie, były jej częścią. Instalację tą wciąż można oglądać przy Sobieskiego 3, kilka ujęć przedstawiamy poniżej. Z kolei z końcem lipca wystawa wyruszy w podróż do norweskiego Løten.

Artysta w swojej twórczości plastycznej posługuje się różnorodnym tworzywem – plastikiem, akrylem, silikonem. Materiały te służą do stworzenia odpowiedniej formy, za pomocą której zwraca uwagę na okrucieństwo wojnyproblem ochrony środowiska oraz istotę człowieka jako żywego, oryginalnego organizmu, zestawiając go ze sztucznym tworem, zabawką, przedmiotami użytku codziennego.

Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej.

Szczegóły dotyczące inicjatywy można znaleźć na stronie muzeum https://bit.ly/43ouzEz

No Comment.

Reklama

Partnerzy