Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Tatrzańska hydrozagadka

Dnia: sobota 23 lipca 2022, Autor: Anna Zubek

Mowa o projekcie realizowanym przez Towarzystwo Muzeum Tatrzańskiego im. Dra Tytusa Chałubińskiego w ramach programu “Z fundacją PZU po lekcjach”.

Początek lata na Podhalu upłynął na rozmaitych wydarzeniach kulturalnych wśród których pojawiła się również nowość – warsztaty dla dzieci i młodzieży związane z ochroną środowiska pt. “Tatrzańska hydrozagadka” realizowane przez Towarzystwo Muzeum Tatrzańskiego im. dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem. Dzięki wsparciu finansowemu Fundacji PZU przeprowadzono cykl zajęć i warsztatów dotyczących wody, jej ochrony i prawnych aspektów z nią związanych. Dużą popularnością cieszyły się  warsztaty rękodzielnicze z linorytu i czerpania papieru, których efekty mogli podziwiać nie tylko ich uczestnicy. Uczniowie szkół podstawowych chętnie brali udział w spacerach artystycznych i wycieczkach na torfowiska oprowadzanych przez członków TMT. Dzięki projektowi wielu uczniów z terenu Podhala miało okazję odwiedzić po raz pierwszy Muzeum Tatrzańskie i jego liczne filie.

Projekt pt. “Tatrzańska hydrozagadka” został dofinansowany w ramach programu pt. .”Z Fundacją PZU po lekcjach ” ze środków Fundacji PZU.

No Comment.

Reklama

Partnerzy