The Blues się nie zatrzymują! (video)

Dnia: poniedziałek 15 maja 2023, Autor: Maciej Zubek

To była kolejna zacięta seria spotkań w rozgrywkach Zakopiańskiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej. Nie zabrakło niespodzianek, pachniało też sensacją no i kolejny raz oglądaliśmy indywidualne popisy.

Tempa nie zwalniają gracze The Blues, którzy odnieśli 4 z rzędu zwycięstwo. Po pierwszej połowie zawodnicy lidera mieli jednak niemrawe miny bowiem sensacyjnie przegrywali 0:1 z zamykającą ligową stawkę ekipą Krucyfit Squad. Po przerwie sprawy w swoje ręce, a dokładniej nogi wziął duet Dziuban – Bużek i koniec końców to faworyt zagarnął komplet punktów.

Najwięcej uwagi przykuwało w tej serii starcie podrażnionych zeszłotygodniową porażką Nieoheblowanych Diamnetów z rozkręcającą się z każdą kolejką drużyną FC Orłów. Spotkanie sprostało oczekiwaniom. Stało na dobrym poziomie. Momentami aż iskrzyło między zawodnikami obu drużyn. Do przerwy skuteczniejsze okazały się Orły, które po trafieniach swoich liderów: Świątczaka i Goncharowa prowadziły 2:0. Po przerwie Diamenty ruszyły w pościg. Kotłowało się pod bramką Paszudy, ten był jednak bezbłędny w swoich interwencjach, nie dał się pokonać i ostatecznie wynik ustalony w pierwszej połowie, utrzymał się do końcowego gwizdka sędziego.

Nie bez problemów po 3 pkt. sięgnęli broniący tytułu gracze Brutal Olcza. Co prawda wynik 5:0 ze Spartą Zakopane wygląda okazale, tyle że do przerwy bramek w tym spotkaniu nie oglądaliśmy. Bohaterem tej odsłony był strzegący bramki Sparty Marusarz, który m.in. wybronił rzut karny. Po zmianie stron Brutal przeważał coraz wyraźniej i efekty tego nadeszły. „Worek z golami” rozwiązał Nowak.

Remisem 3:3 zakończyło się starcie Galaktikos ze Street Team. Wynik ten należy rozpatrywać w kategorii sporej niespodzianki, bo zdecydowanie więcej szans – szczególnie po wynikach z zeszłej kolejki – dawano Galaktycznym. Tymczasem to Street długo dyktował warunki, prowadząc 2:0, i 3:1. „Galaktyczni” mają jednak w swoich szeregach człowieka od zadań specjalnych. Ivankevych bo o nim mowa ustrzelił hat-tricka i uratował punkt swojej drużynie.

8. KrucyFit 4 0 3-32

Kolejne mecze: 18.05. Nieoheblowane Diamenty – KrucyFit Squad (godz. 18), FC Orły – THE Blues (godz. 18), Brutal Olcza – Street Team (godz. 19), Galaktikos – Sparta Zakopane (godz. 19)