Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Tłumy żegnały Prezesa

Dnia: wtorek 5 lipca 2022, Autor: Maciej Zubek

W niedzielę 3 lipca w Trybszu odbyły się uroczystości pogrzebowe śp. Bogumiła Łojka. W ostatniej drodze Prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej towarzyszyło mu setki osób, w tym orkiestra, poczty sztandarowe i ponad 100 Strażaków z terenu całego województwa.

Na uroczystości pożegnać swojego Druha i oddanego działacza społecznego przybyli również minister Edward Siarka, przedstawiciele województwa małopolskiego, gminy Łapsze Niżne, Państwowej Straży Pożarnej i Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.

„Bogdan nigdy nie prosił o nic dla siebie, zawsze wszystko dla innych, dla wsi, dla ludzi, zawsze bezinteresownie” – wspominał zmarłego minister i jednocześnie Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP Województwa małopolskiego Edward Siarka.

Wielkie oddanie, zaangażowanie i bezinteresowna działalność na rzecz społeczności lokalnej i Ochotniczych Straży Pożarnych sprawiły, że Marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski decyzją Zarządu Województwa nadał śp. Bogumiłowi Łojkowi Złotą Odznakę Honorową Województwa Małopolskiego – Krzyż Małopolski. Odznakę wręczył radny Sejmiku województwa małopolskiego Stanisław Barnaś.

„Odszedłeś za szybko, o wiele za szybko. Trudno się z tym pogodzić (…) przygotowałeś do służby całe pokolenie strażaków i chcemy Ci obiecać, że będziemy kontynuować Twoje dzieło i nie zmarnujemy tego, czego nas nauczyłeś (…) Chcemy, żebyś był z nas dumny” – pożegnali z bólem swojego Prezesa strażacy z OSP Trybsz.

Bogumił Łojek był Prezesem OSP w Trybszu od 21 lat. Był również Prezesem Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w latach 2009-2016, a także reprezentował strażaków w zarządzie Związku OSP na szczeblu powiatowym. Zmarł nagle w wieku 53 lat. Został pochowany na cmentarzu parafialnym w Trybszu.

mat. nadesłany/fot. Tomasz Budz

No Comment.

Reklama

Partnerzy