Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Trzecia nowość w ofercie edukacyjnej PPUZ w Nowym Targu – zapraszamy na psychologię!

Dnia: wtorek 25 lipca 2023, Autor: Anna Zubek

W ostatnim czasie Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targu uruchomiła dwa nowe kierunki studiów – sport i turystyka na terenach górskich oraz kierunek lekarski. Trzecią nowością w ofercie jest psychologia. Pięcioletnie, jednolite studia magisterskie będą realizowane w trybie stacjonarnym. Na pierwszym roku kształcenie może rozpocząć 60 studentów.

Immanentną częścią procesu kształcenia w ramach studiów psychologicznych jest rozwijanie wrażliwości ich uczestników na odmienność i różnorodność ludzi. Budowanie szacunku dla Innego, tworzy jednocześnie podstawę dla nabywania umiejętności współpracowania z osobami o odmiennej wrażliwości, wykształceniu czy pochodzeniu. Interdyscyplinarny charakter studiów psychologicznych rozwija otwartość na różne idee, uczy poszukiwania i uwzględniania różnych rodzajów argumentacji.

Absolwenci psychologii będą specjalistami poszukiwanymi na rynku pracy w wielu obszarach. Podejmą zatrudnienie w systemie ochrony zdrowia (w lecznictwie psychiatrycznym dorosłych oraz dzieci i młodzieży, pozapsychiatrycznym, w specjalistycznych klinikach, takich jak klinika kardiologii, kardiochirurgii, onkologii, chorób wewnętrznych, ponadto w lecznictwie neurologicznym oraz różnorodnych poradniach jak poradnie leczenia bólu czy neurorehabilitacji). Będą mogli się realizować w poradniach psychologiczno-pedagogicznych, szkołach i innych placówkach edukacyjnych.

Uruchomienie nowego, oczekiwanego kierunku studiów, wpisuje się również w zadania strategiczne Uczelni w zakresie kształcenia, a poszerzenie oferty kształcenia o kierunek psychologia jest odpowiedzą na potrzeby lokalnej społeczności. Wzrastające tempo życia, mniejsza stabilność społeczna, nasilające się zaburzenia psychopatologiczne oraz starzenie się społeczeństw powodują, że zapotrzebowanie na wiedzę psychologiczną oraz jej zastosowanie w praktyce nieustannie rośnie.

Rekrutacja na kierunek Psychologia rusza od września.

Od października będziemy Akademią Nauk Stosowanych w Nowym Targu.

Masz pytania? Nie czekaj, przyjdź, zadzwoń!

Dział Nauczania: 18 26 10 702, 18 26 10 712, 18 26 10 740 lub dn@ppuz.edu.pl

Więcej: ppuz.edu.pl

Czekamy na Ciebie! Rekrutacja trwa!

mat. prasowy

No Comment.

Reklama

Partnerzy