Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Tymczasowy areszt dla pirata drogowego

Dnia: wtorek 23 maja 2023, Autor: Maciej Zubek

W miniony czwartek tj. 18 maja br. tatrzańscy policjanci w rejonie skrzyżowania ul. Kościuszki i Aleje 3-maja w Zakopanem zauważyli czerwony samochód m-ki Renault Scenic na krakowskich numerach rejestracyjnych, który z nadmierną prędkością między pojazdami stojącymi w zatorze drogowym zmierzał w stronę ul. Zaruskiego.

Przejeżdżając przez ul. Krupówki z nadmierną prędkością spowodował, że wielu pieszych musiało uciekać. Po chwili pojazd nawrócił, a sytuacja na Krupówkach powtórzyła się. Policjanci podjęli próbę zatrzymania kierującego. Pomimo użycia sygnałów świetlnych i dźwiękowych w radiowozie kierowca czerwonego Renault nie reagował i z dużą prędkością ponownie przejechał przez skrzyżowanie ul. Kościuszki tym razem kierując się w stronę ulicy Nowotarskiej. Po krótkim pościgu radiowóz zablokował drogę piratowi drogowemu tuż przed rondem, a kierowca i pasażer zostali zatrzymani. Dziwne zachowanie kierowcy sugerowało, że jest pod działaniem alkoholu lub narkotyków więc pobrano mu krew do dalszych badań. Dokonując sprawdzenia w ewidencji policyjnej okazało się, że 26-latek z Ukrainy nieposiadający stałego miejsca zamieszkania ma obowiązujący zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Kierowca został zatrzymany, a pojazd odholowano. Dwa dni później zakopiański sąd tymczasowo aresztował młodego Ukraińca na trzy miesiące.

Warto pamiętać, że złamanie zakazu prowadzenia pojazdów zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

źródło: KPP Zakopane

No Comment.

Reklama

Partnerzy