Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Upominki z Podhala pojadą przez Nowy Sącz na wschodnią granicę

Dnia: czwartek 23 grudnia 2021, Autor: Maciej Zubek

Kolejne gesty wsparcia dla obrońców naszych granic, zostały przekazane na ręce funkcjonariuszy Karpackiego Oddziału Straży Granicznej. Wyrazy solidarności z polskim mundurem dostarczyli druhowie z OPS w Rabce – Zdroju oraz Spytkowicach.

Druhowie z OSP zorganizowali na terenie swoich gmin akcje zbierania świątecznych paczek dla funkcjonariuszy i żołnierzy pełniących służbę na pograniczu polsko-białoruskim. Odzew społeczności lokalnych był bardzo duży. Strażacy zostali obdarowani dużymi ilościami słodkości. Swoją cegiełkę wsparcia dołożyło również Koło Gospodyń Wiejskich w Rdzawce, które przez kilka dni wypiekało świąteczne pierniki dla mundurowych pełniących służbę na granicy z Białorusią.

Wczoraj na teren Komendy Karpackiego Oddziału SG przybył konwój ze świątecznymi podarunkami. Na ręce strażników granicznych z Nowego Sącza przekazane zostały słodkie upominki, które zostaną przetransportowane na wschodnią granicę wraz z kolejną zmianą funkcjonariuszy KaOSG, oddelegowanych do pełnienia służby w tamtym rejonie.

Tego typu inicjatywy – jak ta dzisiejsza – kiedy spotykamy się z tak wieloma gestami wsparcia społecznego, są dla nas jako formacji bardzo budujące. Jest to szczególnie ważne w okresie świąteczno-noworocznym, kiedy wielu z nas będzie pełniło służbę – te kilkaset kilometrów – z dala od swych domów i rodzin, na linii granicy z Białorusią – powiedział Komendant KaOSG gen. bryg. SG Stanisław Laciuga.

Słodkie podarunki to nie tylko uzupełnienie kalorii utraconych w trudzie służby, ale przede wszystkim informacja zwrotna dla każdego funkcjonariusza, że nasza służba jest dobra i potrzebna.

Przyjęcie prezentów świątecznych było możliwe dzięki zaangażowaniu Zarządu Oddziałowego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy Straży Granicznej przy Karpackim Oddziale Straży Granicznej. Zarząd Związków Zawodowych zajmie się również rozdysponowaniem upominków wśród funkcjonariuszy pełniących służbę na wschodniej granicy RP.

No Comment.

Reklama

Partnerzy