Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Uroczysta gala jubileuszu 5 lecia “Ski Team Academy Rutkowski”

Dnia: środa 23 listopada 2022, Autor: Maciej Zubek

19 listopada w Hotelu Bachleda Kasprowy w Zakopanem odbyła się uroczysta Gala Jubileuszu 5-lecia SKI TEAM ACADEMY RUTKOW-SKI, na którą przybyło ponad 115 gości.

Gościem honorowym był Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk wraz z małżonką.

Galę zaszczycili swoja obecnością Poseł RP Jan Duda, Pełnomocnik Marszałka Małopolskiego Jan Walczak, Wiceprezes Wojwódzkeigo Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Anna Biederman, Dyrektorzy Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie, Wójt Gminy Szaflary Rafał Szkaradziński, Sakarbnik Gminy Szaflary Anna Golonko, Władze Polskiego Związku Narciarskiego, Prof. Kanclerz Marek Rybiński i Dyrektor Grażyna Rybińska Wyższa Szkoła Edukacja w Sporcie w Warszawie, trenerzy reprezentacji w skokach narciarskich, dyrektorzy Szkół SMS Zakopane i SP w Skrzypnem oraz z EWS MGM Warszawa, ponad czterdziestoosobowa grupa sponsorów i instytucji wspierających Akademię, przyjaciele, rodzina oraz rodzice i przede wszystkim 15 osobowy Team zawodników Akademii.

Chłopcy na co dzień trenujący w Akademii są wielokrotnymi medalistami zawodów krajowych i zagranicznych, a kilku z nich doczekało się już powołań do kadry dziecięco-młodzieżowej na zawody w Niemczech i Austrii.

Prowadzący Galę, Prezes i trener w jednej osobie – Łukasz Rutkowski podziękował każdemu z osobna wręczając 45 jubileuszowych statuetek Akademii.

W trakcie uroczystości zaprezentowano przesłane video-gratulacje dla Akademii od Trenera Reprezentacji Polski w skokach narciarskich Thomasa Thumbichlera oraz odczytano list gratulacyjny Ministra Sportu Kamila Bortniczuka skierowany na ręce Łukasza Rutkowskiego.

W dalszej części Gali goście obejrzeli film dokumentujący osiągnięcia zawodników SKI TEAM ACADEMY w latach 2017-2022 oraz usłyszeli serdeczne podziękowania dla wszystkich osób i instytucji, które wspierają pracę codzienną Akademii.

W zgodnej opinii obecnych organizacja uroczystości przeszła ich oczekiwania. Serwowano przepyszne dania a o znakomitą oprawę muzyczną zadbał zespół BARTKI.

Szampańska zabawa trwała do białego rana a w nieoficjalnym rankingu par tanecznych wygrali Maciej Maciusiaka małżonką.

Władze Akademii po raz pierwszy wyróżnili honorowymi tytułami: „Honorowy Ambasador Akademii Ski Team Rutkow-ski” Panią Dyrektor Grażynę Rybińską i Profesora Marka Rybińskiego z Wyższej Szkoły Edukacja w Sporcie w Warszawie.

Trzymamy kciuki za pomyślność i dynamiczny rozwój kariery młodych adeptów polskich skoków narciarskich.

No Comment.

Reklama

Partnerzy