Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Utrzymanie dróg w sezonie zimowym. Pamiętaj o tych zasadach!

Dnia: piątek 17 listopada 2023, Autor: Redaktor

Chodź już sypie, sezon zimowy w pełni jeszcze przed nami. Przypominamy o zasadach parkowania samochodów w miejscach, które nie będą kolidowały z prowadzeniem akcji odśnieżania i wykonywaniem innych prac związanych z zimowym utrzymaniem dróg.

Samochody zaparkowane na jezdni znacznie utrudniają, a w niektórych przypadkach uniemożliwiają przejazd pługów i innych pojazdów prowadzących zimowe utrzymanie dróg. Nieparkowanie samochodów na jezdniach przyczyni się do usprawnienia prowadzonych prac i poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego. W sytuacji pozostawienia samochodów, miejsca te nie będą odśnieżone.

Przypominamy również, że zgarnianie na jezdnię śniegu zalegającego na chodniku i prywatnych posesjach jest zabronione. 

Odśnieżanie chodników jest obowiązkiem właścicieli lub zarządców nieruchomości do nich przylegających. Właściciel posesji ma obowiązek usunięcia śniegu, błota i oblodzeń na takim odcinku, jaki bezpośrednio graniczy z należącą do niego działką.

Mamy nadzieję, że stosowanie się do powyższych zasad znacznie ułatwi pracę służbowym odpowiedzialnym za zimowe utrzymanie dróg i znacząco poprawi bezpieczeństwo poruszania się w okresie zimowym.

czorsztyn.pl

No Comment.

Reklama

Partnerzy