Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Warsztaty rzeźby w drewnie

Dnia: środa 17 listopada 2021, Autor: Maciej Zubek

Warsztaty z RZEŹBY DŁUTEM to wspaniała inicjatywa jakiej podjęło się Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Gorce-Pieniny” w projekcie “RĘKODZIEŁO – Tradycje regionu pienińsko – gorczańskiego” dofinansowanego ze środków Województwa Małopolskiego w programie MECENAT MAŁOPOLSKI – I edycja.

Warsztaty zrzeszać będą mieszkańców z miejscowości objętych działaniem Stowarzyszenia. Zajęcia owe mają za zadanie podtrzymać tradycje rzeźbiarstwa w regionie pienińsko-gorczańskim, oraz zachęcić młodych ludzi do roziwjania umiejętności w tę stronę.

Zajęcia poprowadzi niezwykle utalentowany i ceniony rzeźbiarz Marek Dziedzina ze Szczawnicy, który podjął się rzeźbienia wiele lat temu, podpatrując sztukę rzeźbienia u swojego wuja Henryka Zachwiei – wspaniałego miejscowego rzeźbiarza.

Marek Dziedzina (ur. 1978 r., Szczawnica), z zawodu kucharz, mieszka w Szczawnicy. Od 2015 r. zajmuje się rzeźbą. Przejął warsztat po swoim wuju Henryku Zachwiei. Na swoim koncie ma już ok. 300 rzeźb. W 2018 r. za pracę „Chrystus w koronie” zdobył pierwszą nagrodę w pokonkursowej wystawie Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Nowym Sączu.W swoich rzeźbach chce wyrazić ducha góralszczyzny poprzez wykorzystywanie symboli typowych dla sacrum, przyrody, legend i historii Pienin. Jego hobby to muzyka, ogrodnictwo i kulturystyka.

Przed nami 6 spotkań, które odbędą się w OSP Szczawnica, dzięki uprzejmości szczawnickich władz. Już dzisiaj oczekujemy na efekty pracy 5 – osobowej grupy, z której przedstawimy relację zdjęciową w najbliższym czasie.

Bądźcie na bieżąco z informacjami dotyczącymi działalności Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Gorce-Pieniny”.

DOŁĄCZ DO NAS!

Facebook – @lgdgorcepieniny
Instagram – @lgdgorce_pieniny
www.lgdgorce-pieniny.pl

No Comment.

Reklama

Partnerzy