Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Ważne zmiany w Szpitalu Powiatowym w Zakopanem

Dnia: środa 1 grudnia 2021, Autor: Anna Zubek

Od 1 grudnia zmienia się liczba miejsc na oddziale intensywnej terapii.

Dr Małgorzata Czaplińska, wicedyrektorka ds. medycznych przedstawia bieżącą sytuację w szpitalu: Stan na dzisiejszy poranek to hospitalizacja 39 osób. Udało się nam kilka osób wypisać. W tej chwili przyjmowane są kolejne 4 osoby z SOR-u. Natomiast na Oddziale Intensywnej Terapii przebywa 5 pacjentów wymagających podłączenia do respiratora.

Stale zajętych jest 90% „łóżek covidowych”. Pacjenci, którzy nie wymagają tlenoterapii wysyłani są w ramach możliwości na domową kwarantannę, ale na ich miejsca szybko pojawiają się nowe osoby.

Pacjenci z powiatu tatrzańskiego są hospitalizowani w zakopiańskim szpitalu powiatowym, chociaż w ostatnich tygodniach zdarzała się konieczność odesłania chorych do innych placówek. Sytuacje te dotyczyły głównie osób kwalifikujących się do leczenia na Oddziale Intensywnej Terapii, w tym przy użyciu respiratora.

Aktualnie szpital posiada 45 miejsc dla pacjentów z chorobą Covid-19 oraz 6 miejsc intensywnej terapii. Od 1 grudnia decyzją Wojewody Małopolskiego liczba miejsc na intensywnej terapii zostanie zwiększona do 12 łóżek, a to oznacza zwiększenie zabezpieczenie dla najciężej chorujących pacjentów o 100 proc. 

źródło: Szpital Powiatowy im. dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem

No Comment.

Reklama

Partnerzy