Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Wernisaż wystawy Edwarda Lasyka w Czerwonym Dworze w Zakopanem

Dnia: poniedziałek 27 marca 2023, Autor: Maciej Zubek

Miasto Zakopane oraz Zakopiańskie Centrum Kultury serdecznie zapraszają na wernisaż wystawy malarstwa Edwarda Lasyka, który odbędzie się już w najbliższy czwartek, 30 marca o godz. 16:30 w Centrum Kultury Rodzimej w willi Czerwony Dwór.

Edward Lasyk od blisko 70 lat mieszka na Podhalu. Chociaż urodził się w powiecie limanowskim, to całe swoje życie związał z naszym regionem. Zafascynowany górami, architekturą, florą uzupełniał swe życie zawodowe przenosząc własne wrażenia, odczucia i klimaty na płótno. Niebagatelne znaczenie miała w tej twórczej pasji znajomość i przyjaźń z Bronisławem Kłosowskim (1923-2011). Wspólne wędrówki z zakopiańskim artystą malarzem, wspólne dyskusje i pasje owocowały doskonaleniem warsztatu. Powstawały kolejne obrazy ukazujące świat gór, góralskie chałupy i kapliczki przedstawione w różnych porach roku, a także kwiaty. Obrazy prezentowane w Czerwonym Dworze nigdy nie były pokazywane szerszej publiczności. To pierwsza wystawa Edwarda Lasyka, która z pewnością przybliży odwiedzającym góralskie, podhalańskie klimaty.

Organizatorzy: Miasto Zakopane, Zakopiańskie Centrum Kultury, Centrum Kultury Rodzimej w willi Czerwony Dwór

Patroni medialni: Program Pierwszy Polskiego Radia, TVP Kobieta, TVP3 Kraków, Radio Kraków, Kultura Podhala, Góral Info, Podhale 24, Tygodnik Podhalański, 24tp.pl, Podhale Region, Nowy Targ 24.tv, Serwis Informacyjny Watra

No Comment.

Reklama

Partnerzy