Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Wniosek do Najwyższej Izby Kontroli o przeprowadzenie doraźnej kontroli w zakopiańskim szpitalu

Dnia: poniedziałek 4 kwietnia 2022, Autor: Maciej Zubek

Co dalej z oddziałem położniczo-ginekologicznym w zakopiańskim szpitalu?

Personel placówki walczy o przywrócenie oddziału położniczo-ginekologicznego. W ostatnim tygodniu marca wojewoda postanowił zawiesić oddział covidowy w zakopiańskim szpitalu. Zatrudnione tam położne liczyły na to, że oddział zostanie otwarty ponownie- tak jednak się nie stało. Dowiedziały się, że z powodu niewystarczającej liczny personelu zostanie otwarty tylko oddział ginekologiczny.

Kobiety, które są w ciąży, potrzebują wsparcia, szkoły rodzenia, żeby przygotować się do porodu. Czy kobiety z Podhala muszą uprawiać turystykę porodową? Czy my, żyjąc w XXI wieku, musimy wysłuchiwać dramatycznych apeli położnych, że są traktowane przedmiotowo? Przecież to są kobiety, które pomagają innym kobietom, a nie ma nic ważniejszego dla rodziny i dla państwa, żeby było nas więcej – pisze Jagna Marczułajtis-Walczak.

Posłanka interweniowała już wiele razy- podkreślając, że taka sytuacja nie powinna mieć miejsca.  W najbliższym czasie Jagna Marczułajtis- Walczak ma zamiar złożyć wniosek do Najwyższej Izby Kontroli o przeprowadzenie doraźnej kontroli w zakopiańskim szpitalu dotyczącej zatrudnienia położnych, zamykania i ponownego otwierania oddziału, aby przeciąć domysły, fakty i mity. 

Zdjęcie: Szpital powiatowy Zakopane

No Comment.

Reklama

Partnerzy