Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Wspólnie o teraźniejszość i przyszłość Podhala

Dnia: niedziela 19 grudnia 2021, Autor: Maciej Zubek

Grupa najwierniejszych kibiców „Szarotek” chce przystąpić do działania i realnie pomóc w funkcjonowaniu klubu, również – a nawet przede wszystkim – finansowo.

W trakcie tzw. roboczego spotkania, które odbyło się w sobotni wieczór w Sali Tradycji Miejskiej Hali Lodowej, pojawiły się pierwsze na to pomysły.

Jednym z nich jest powołanie do życia Stowarzyszenia Socios, na wzór tego które od kilku lat funkcjonuje chociażby przy Wiśle Kraków.

Jak podkreślano w trakcie spotkania, to na razie luźny pomysł, którego wcielenie w życie uwarunkowane jest wieloma kwestiami zarówno od strony prawnej, jak też organizacyjnej. Dużo zależeć będzie też od tego jaki będzie odzew środowiska.

Taka forma Stowarzyszenia jak Socios, daje przede wszystkim gwarancję funkcjonowania w sposób transparentny, na czym pomysłodawcom zależy najbardziej.

Chodzi przede wszystkim o to by każda przysłowiowo „złotówka” jaka trafi na konto kibicowskie była przeznaczona na konkretny cel, związany z potrzebami zarówno – co stanowczo podkreślano w trakcie spotkania – pierwszej drużyny jak i grup młodzieżowych.

Dyskusji uważnie przysłuchiwał się członek zarządu KH Tauron Podhala Nowy Targ Tomasz Dziurdzik, który jest bardzo przychylny inicjatywie kibiców.

– Od zawsze powtarzam, że rola kibica w codziennym funkcjonowaniu klubu jest szalenie istotna. Zapewniam, że jako zarząd klubu jesteśmy bardzo otwarci na taką formę współpracy i służymy pomocą – zaznaczył Dziurdzik.

Na tę chwilę uczestniczący w spotkaniu kibice mają za zadanie rozpropagować pomysł wśród pozostałej grupy kibiców i „wybadać” zainteresowanie. Na połowę stycznia wstępnie planowane jest kolejne spotkanie, na którym mają już zapaść pierwsze konkretne decyzje.

No Comment.

Reklama

Partnerzy