Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

XIV Europejskie Targi Produktów Regionalnych rozpoczęte

Dnia: sobota 12 sierpnia 2023, Autor: Maciej Zubek

W Zakopanem rozpoczęły się XIV Europejskie Targi Produktów Regionalnych. Impreza potrwa do wtorku 15 sierpnia. Odbywa się na górnej Równi Krupowej.

– Region to coś więcej niż miejsce na mapie. Tworzą go wyjątkowi ludzie, szczególny charakter otoczenia i niepowtarzalna kultura. Kwintesencją oraz ikoną danego regionu są tradycyjne produkty i sposób ich wytwarzania. W celu wspierania regionalnych fenomenów powstały Europejskie Targi Produktów Regionalnych. Wydarzenie, które promuje autentyczność i różnorodność, dając możliwość spotkania z żywym dziedzictwem kulturowym zarówno z Polski jak i z Europy – informują organizatorzy.

W tym roku w targach uczestniczy 80 wystawców z Polski i zza granicy. To producenci artykułów spożywczych, naturalnych kosmetyków, a także rękodzieła.

– Europejskie targi produktów Regionalnego udało się już zorganizować po raz 14. Jest to już pewna tradycja w Zakopanem. Tutaj wystawiane są certyfikowane produkty regionalne z całej Europy z Europy Środkowej, znad Morza Śródziemnego, z zachodniej Europy. Są tu oczywiście również nasi wystawcy. Temu wszystkiemu towarzyszy góralska muzyka, spotkania, warsztaty, wykłady, pokazy – mówi Piotr Bąk, starosta tatrzański. – Mam nadzieję, że przyciągnie to miejsce wielkie rzeczy ludzi. No i spodziewam się też tłumu gości z Bliskiego Wschodu. Myślę, że dla nich będzie to też innego rodzaju atrakcja i coś nowego, co będzie ich jeszcze bardziej zachęcać do przyjazdu pod Tatry – dodał.

– Pięknie, że tu się odbywa tu na górnej Równi Krupowej i że to się wpisuje właśnie w ten termin, kiedy niebawem rozpoczyna się Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich. Bo to się wszystko łączy. Te produkty spożywcze, te stroje, śpiew i ta muzyka. To wszystko tworzy tradycję naszego regionu . Tradycję, którą chcemy podtrzymywać, ale i chcą chcą ją oglądać turyści – mówi Leszek Dorula, burmistrz Zakopanego.

Europejskie Targi Produktów Regionalnych potrwają do wtorku 15 sierpnia.

źródło: powiat tatrzańsk

No Comment.

Reklama

Partnerzy