Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

XXII Noc Wrażeń w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Zębie.

Dnia: wtorek 5 grudnia 2023, Autor: Maciej Zubek

Wyjątkowi goście, zabawy, quizy, gra terenowa, konkurencje sportowe, piłkarzyki, cymbergaj, wspólna kolacja i nocleg w szkole – mnóstwo atrakcji złożyło się na program XXII Nocy Wrażeń w ZSP w Zębie, której pomysłodawcą jest dyrektor Piotr Malinowski.

W piątek 1 grudnia wieczorne spotkanie w szkole rozpoczęło się od przygotowania przez młodzież wspólnej kolacji. Zanim jednak uczniowie zasiedli wspólnie do stołu, mogli podziwiać efekty pracy pierwszego gościa. Była nim Jadwiga Trebunia Tutka – właścicielka pracowni krawieckiej Haft Fashion w Szaflarach, która opowiadała o swojej pasji i etapach tworzenia strojów. Trzy uczennice wcieliły się w rolę modelek i zaprezentowały piękne góralskie kreacje stworzone przez panią Jadwigę.

Potem sporą dawkę muzyki zaserwowała Małgorzata Barbara Babiarz znana jako Megitza – wokalistka, kompozytorka i kontrabasistka, która opowiadała o swojej wyboistej drodze do sukcesu, ale również o roli rodziny w życiu człowieka i swoich marzeniach. Przekazała również swoje płyty z autografami na nagrody wręczane podczas XXII Nocy Wrażeń. W związku z trwającym w szkole II Festiwalem Nauki zorganizowana została Małopolska Noc Naukowców. W ramach programu Naukowcy w szkołach prosto z Krakowa na spotkanie z młodzieżą przyjechała p. Agnieszka Kulińska – naukowiec, dr habilitowany Polskiej Akademii Nauki, pracownik Instytutu Fizyki Jądrowej i autorka wielu publikacji naukowych. Nawiązała do postaci Franciszka Łukaszczyka, mówiła o ekologicznych źródłach energii i udowadniała, że fizyka może być inspirująca.

Tym razem w Nocy Wrażeń wzięła udział również delegacja z SP w Bańskiej Wyżnej. Uczniowie podzieleni na grupy zaczęli zabawę integracyjną i zarazem rywalizację. Rozwiązywali zagadki i quizy wiedzy m.in. z geografii, historii, matematyki i informatyki. Uczestniczyli również w grze terenowej, konkurowali w piłkarzyki i cymbergaja. W sali gimnastycznej próbowali swoich sił w różnych konkurencjach sportowych, a na koniec wszyscy otrzymali nagrody. Młodzież spędziła całą noc w szkole, a rano zmęczona aczkolwiek zadowolona poszła odsypiać do domu. Opiekunami byli nauczyciele: p. Andrzej Kubatek i p. Agnieszka Rzadkosz. Podziękowania dla Piekarni Domino, która wspomogła ZSP w Zębie w organizacji wspólnej kolacji w szkole.

No Comment.

Reklama

Partnerzy