Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Zakopane. Ratownicy TOPR wyruszyli z pomocą po turystów którzy utknęli na Rysach

Dnia: poniedziałek 21 listopada 2022, Autor: Maciej Zubek

Jak informuje TOPR od kilku dni na wysokości od 1900 m. obowiązuje 1 stopień zagrożenia lawinowego. W Tatrach panują bardzo niekorzystne warunki do uprawiania turystyki. Skały pokryte są cienką warstwą śniegu oraz lodu. Poruszanie się w taki terenie wymaga dużych umiejętności. Jednak dalej nie brakuje osób, które wybierają się w takich warunkach w góry.

W niedzielę, 20 listopada ratownicy TOPR wyruszyli na wyprawę po dwóch turystów którzy utknęli w masywie Niżnich Rysów. Turyści zgubili drogę i utknęli w eksponowanym terenie pod granicą. Na miejsce udało się przetransportować 8 ratowników, warunki pogodowe były niesprzyjające, wiał silny wiatr.

Kolejny wypadek miał miejsce w Bule pod Rysami. Z powodu braku możliwości odebrania poszkodowanych przez śmigłowiec ratownicy opuścili ich za pomocą liny, a następnie asekurując sprowadzili do Schroniska nad Morskim okiem.

Wyprawa zakończyła się około godziny 23.00, prowadzona była w bardzo niekorzystnych warunkach atmosferycznych oraz śniegowych. Udział w wyprawie wzięło 16 ratowników TOPR.

Źródło TOPR, opr. ACH.

No Comment.

Reklama

Partnerzy