Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Zakopane: strefa płatnego parkowania rozszerzona o kolejne parkingi

Dnia: sobota 1 stycznia 2022, Autor: Anna Zubek

Od dnia 10.01.2022 r., na podstawie uchwały Rady Miasta Zakopane nr XXXIII/462/2021 z dnia 2 grudnia 2021r., Strefa Płatnego Parkowania w Zakopanem zostanie rozszerzona o parkingi zlokalizowane przy ul. Słonecznej, ul. Kościelnej, ul. Bulwary Słowackiego, ul. Partyzantów i obowiązywać będzie cennik jak w Podstrefie A.

Opłaty za postój pojazdów w Strefie Płatnego Postoju w Zakopanem pobierane są w parkomatach. Obowiązuje naliczanie minutowe powyżej 30 minut.

Cennik obowiązujący w Podstrefie A 
1,00 zł – 30 min
3,00 zł – pierwsza godzina
3,50 zł – druga godzina
4,30 zł – trzecia godzina
3,00 zł – czwarta i każda następna godzina postoju.

Cennik obowiązujący w Podstrefie B

3,00 zł – 30 min
3,00 zł – pierwsza godzina
3,60 zł – druga godzina
4,30 zł – trzecia godzina
3,00 zł – czwarta i każda następna godzina postoju

22,90 zł – Opłata wnoszona jednorazowo za siedem i więcej godzin w danym dniu (ryczałtowa). Opłata w wysokości wyższej niż 22,90 zł dla Podstrefy B jest przeliczana na minuty postoju w kolejnych dniach.

UWAGA!
Opłaty za parkowanie pojazdów samochodowych w strefie płatnego parkowania niestrzeżonego, zgodnie z ustawą z dnia 21 marca 1985r. o drogach publicznych, pobiera się w dni robocze, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8:00 do 21:00.

Za postój na miejskich parkingach w Strefie Płatnego Parkowania można również zapłacić za pomocą aplikacji mPay oraz SkyCash. Zachęcamy do korzystania z tego wygodnego rozwiązania.

Aktualna stawka opłaty abonamentowej za postój w strefie płatnego parkowania dla uprawnionego mieszkańca Miasta Zakopane wynosi 250 zł miesięcznie, przy czym abonamentowa karta postojowa nie upoważnia już do parkowania bez obowiązku wniesienia opłaty za parkowanie na parkingach przy: ul. Nowotarskiej, ul. Kasprusie, ul. Droga do Białego, ul. Droga na Bystre, ul. Staszica, ul. Tetmajera, ul. Jagiellońskiej, ul. Zamoyskiego, ul. Słonecznej.

Źródło: WMNW

No Comment.

Reklama

Partnerzy