Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Zakopiański Festiwal Literacki czas zacząć!

Dnia: sobota 8 lipca 2023, Autor: Maciej Zubek

Zakopiański Festiwal Literacki już po raz 8. otworzył swe podwoje dla wszystkich miłośników książek.
W tym roku wydarzenie organizowane przez Miasto Zakopane, Miejską Bibliotekę Publiczną oraz Zakopiańskie Centrum Kultury odbywa się pod hasłem „Czytajmy” i zaprasza do nowej przestrzeni Stacji Kultura Zakopane, zlokalizowanej w samym sercu miasta, przy ulicy Chramcówki 35. Właśnie tam znajdziemy Mediatekę, w której trwa Festiwal Literacki, ale też swoją siedzibę ma Galeria, Centrum Informacji Turystycznej oraz Klub.

8. Zakopiański Festiwal Literacki to nie tylko nowe miejsce otwarte w 90. rocznicę nadania praw miejskich Zakopanemu, ale też inne spojrzenie na jego koncepcję. W tym roku konstruując program otwarliśmy się na potrzeby czytelników, którzy mieli ważący głos w doborze festiwalowych gości.

Wydarzenie jak co roku otworzył Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula, któremu towarzyszyła Wice Burmistrz Agnieszka Nowak Gąsienica, Naczelnik Wydziału Kultury Joanna Staszak, Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Bożena Gąsienica, Dyrektor Zakopiańskiego Centrum Kultury Beata Majcher oraz licznie zebrani goście wraz z przedstawicielami mediów ogólnopolskich i lokalnych.

Pierwszy dzień festiwalu bogaty był w wydarzenia skupione wokół spotkań z autorami: Izą Klementowską, Joanną Gromek – Illg czy Natalią de Barbaro.

Tematyka książek i rozmów z jej autorkami poruszały zarówno kwestie tak uniwersalne jak ekologia, tak poruszające jak historie współistnienia światów przyrody i człowieka, tak nam bliskie jak związki z Zakopanem ważnych dla literatury postaci jaką niewątpliwie była noblistka Wisława Szymborska czy tak motywujących do zmian i wzmacniająca kobiety jak rozmowa z autorką bestsellerów: „Czuła przewodniczka” i „Przędza”.

Już od popołudnia można było odwiedzić na Placu Niepodległości Plenerową Czytelnię Miejskiej Biblioteki Publicznej, w której odbyły się warsztaty literacko – plastyczne czy #GodzinaCzytania.
Najmłodsi czytelnicy dopisali również w przestrzeni warsztatowej Mediateki Stacji Kultura Zakopane

Więcej na stronie: festiwale.zakopane.pl

Organizatorami wydarzenia są Miasto Zakopane, Miejska Biblioteka Publiczna oraz Zakopiańskie Centrum Kultury.

fot. Stanisław Gondek

No Comment.

Reklama

Partnerzy