ZALPN. Pierwsze niespodzianki

Dnia: poniedziałek 8 maja 2023, Autor: Maciej Zubek

Rozkręcają się rozgrywki Zakopiańskiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej. 3. kolejka przyniosła masę emocji i pierwsze zaskakujące rozstrzygnięcia.

Zaczęło się od efektownej – drugiej z rzędu – dwucyfrowej wygranej ekipy FC Orły, która 10:2 pokonała drużynę Krucyfit Squad. Formą strzelecką kolejny raz błysnął Piotr Świątczak, autor aż 6 trafień (!), który tym samym został samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców. Na kartach historii zespołu Krucyfit Squad zapisał się z kolei Kacper Łukaszczyk, który zdobył dla tego zespołu pierwszą bramkę w rozgrywkach ZALPN.

Fantastyczna pierwsza połowa – wygrana 5:0 – pozwoliła odbić się od dna piłkarzom Street Team, którzy koniec końców pokonali 6:3 drużynę Sparty Zakopane. Klasycznym hat-trickiem popisał się Mateusz Karpiel, który łącznie zaliczył cztery trafienia.

Piłkarską ucztę zafundowały nam zespoły Brutal Olcza i Galaktikos. To spotkanie z pewnością kandydować będzie do miana meczu sezonu. Toczyło się w myśl zasady cios za cios. Na gola jednym, drudzy natychmiast odpowiadali. Decydujące trafienie – na wagę 3. punktów dla Galaktikos – zadał Brutalowi, kapitalnie dysponowany tego dnia Kostiantyn Ivankevych 30 sekund przed końcowym gwizdkiem arbitra.

Równocześnie na drugim boisku toczyło się starcie dwóch zespołów, które po pierwszych 2 kolejkach miały komplet punktów. THE Blues mierzyło się z Nieoheblowanymi Diamentami. Więcej szans dawano tym drugim, a tymczasem po upływie kilkunastu minut to „Niebiescy” prowadzili i to 3:0 (!). Diamenty rzuciły się w pościg, złapały kontakt, ale na wyrównanie czasu już im zabrakło.

Komplet wyników:

Krucyfit Squad – FC Orły 2:10: Pawlikowski, Łukaszczyk – Świątczak 6, Goncharow 2, Lozynets, Kovalenko

Street Team – Sparta Zakopane 6:3: Mateusz Karpiel 4, Pitwor, Bafia – Kościelniak 3

Brutal Olcza – Galaktikos 5:6: Nowak 2, Galica, Tomaszkowicz, Stołowski – Ivankevych 4, B. Drożdż, Magulski.

Nieoheblowane Diamenty – The Blues 2:3: Szczygieł, Berbeka – Zielonka, Gał, Bużek.