Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Zamiast zarobić, straciła….70 tys. złotych

Dnia: sobota 25 marca 2023, Autor: Maciej Zubek

Mieszkanka powiatu tatrzańskiego chciała zarobić na kryptowalutach, ale trafiła na oszustów.  Kobieta zainstalowała oprogramowanie, dając im pełen dostęp do swojego telefonu i w ten sposób straciła 70 tysięcy złotych.

Podczas przeglądania stron internetowych  mieszkanka powiatu tatrzańskiego natrafiła na ogłoszenie dotyczące inwestycji, oferującej duży i szybki zysk. Zainteresowana kliknęła na znajdujący się tam link i podała swój numer telefonu. Po chwili zadzwoniła do niej kobieta – doradca inwestycyjny, która namówiła ją do inwestowania oraz zainstalowania oprogramowania dającego dostęp do jej telefonu. Kobieta uwierzyła w obietnicę szybkiego zysku i dała pełen dostęp do swojego telefonu, a w tym rachunku bankowego. Oszuści wykonywali zdalnie wszystkie transakcje, w dowolny sposób zarządzali jej kontem, łącznie z zawarciem umowy kredytowej na dane kobiety. Kiedy wszystkie pieniądze z konta inwestycyjnego zniknęły, kobieta zorientowała się, że została oszukana. Metodą na „zdalny pulpit” mieszkanka powiatu tatrzańskiego straciła 70 tysięcy złotych. Pokrzywdzona skontaktowała się ze swoim bankiem i sprawę zgłosiła w Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Targu.

Przestrzegamy przed kontaktem z osobami nieznajomymi, które dzwonią do nas i nakłaniają do zainstalowania aplikacji umożliwiającej dostęp do naszego telefonu, czy komputera.  Zainstalowanie aplikacji w powiązaniu z oszustwem na kryptowaluty najczęściej kończy się kradzieżą pieniędzy z konta bankowego oraz zawarciem na dane ofiary kredytów lub pożyczek.

No Comment.

Reklama

Partnerzy