Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Zdjąć klątwę! Szarotka zaczyna bój o 12 w historii tytuł mistrza Polski!

Dnia: piątek 22 kwietnia 2022, Autor: Maciej Zubek

Już w najbliższą sobotę rozpocznie się finałowa seria w unihokejowej ekstraklasie seniorów. Podobnie jak przed rokiem o „złoto” zagrają zespoły MUKS Bankówka Zielonka oraz Szarotka Nowy Targ.

Unihokeiści Szarotki to najbardziej utytułowany polski klub unihokejowy. W dorobku ma aż 11 tytułów mistrzowskich. Tyle że od 12 lat nowotarżanie nie potrafią wrócić na szczyt. Od sezonu 2010/2011 Szarotka osiem razy grała w finale rozgrywek: sześciokrotnie musiała uznać wyższość Górali Nowy Targ, a dwukrotnie ustąpiła miejsca na najwyższym podium drużynie z Zielonki. Przed rokiem przegrała w tym właśnie zespołem 2:3.

W bieżącym sezonie oba zespoły spotkały się dwa razy. W oby tych meczach górą była Zielonka i to ona wydaje się być „na papierze” faworytem finałowe batalii.

Zgadza się, ale nasze szansę oceniam bardzo wysoko. Czuję, że mamy większy głód zwycięstwa, nie ciąży na nas presja. Kluczem do sukcesu będzie oczywiście defensywa – musimy upewnić się, że napastnicy przeciwnika będą mieć bardzo ciężkie życie na naszej połowie. Dodatkowo skupić się na blokowaniu strzałów i skutecznej grze z kontry. W ataku pozycyjnym też będziemy mieć swoje atuty, ale podejrzewam, że to właśnie jakość obrony zadecyduje o mistrzostwie. Jeżeli chodzi o najmocarniejsze strony przeciwnika to zdecydowanie ich gra w ataku pozycyjnym. Potrafią długo utrzymywać się przy piłce i mocno zmęczyć przeciwne drużyny. Mam jednak nadzieje, że będziemy w stanie się temu przeciwstawić. Na pozycjach defensywnych mamy świetnie przygotowanych fizycznie i bardzo silnych zawodników. Osobiście, jako napastnik, nie chciałbym się spotkać z nimi w rogach boiska. Mam nadzieje, że nasza intensywność i fizyczność sprawi wiele kłopotu faworytom – uważa, jeden z najbardziej doświadczonych zawodników w składzie Szarotki, Łukasz Chlebda.

W tym roku zmieniono formułę finału. Nie decyduje jeden mecz rozgrywany w ramach „Super Finału”. Mistrzem zostanie zespół, który wygra w serii 3 mecze. Z racji wyższej pozycji w tabeli po sezonie zasadniczym gospodarzem pierwszego, drugiego i ewentualnie piątego meczu będzie drużyna z Zielonki. W międzyczasie zostanie rozegrane jedno, lub dwa spotkania w Nowym Targu. – Zmiana formy rozgrywania finału to dla mnie strzał w dziesiątkę. Po wielu latach słabych finałów w końcu kibice w Polsce zobaczą serie z prawdziwego zdarzenia. Zawodnicy zagrają więcej meczów na najwyższym poziomie, trenerzy będą mieli okazje wykazać się pomiędzy meczami przy wprowadzaniu usprawnień w taktyce. Osobiście nie mogę się już doczekać pierwszego gwizdka – uważa Chlebda.

Początek sobotniego meczu w Zielonce o godzinie 18, niedzielnego o 12.

Roman 22.04.2022
| |

Jakaś transmisja  ?

Reklama

Partnerzy