Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Zdzisław Zaręba ponownie wybrany na prezesa MMKS Podhale. Od tej kadencji będzie pobierał wynagrodzenie

Dnia: poniedziałek 25 września 2023, Autor: Maciej Zubek

W Walnym Zebraniu Sprawozdawczo Wyborczym Miejskiego Młodzieżowego Klubu Sportowego Podhale Nowy Targ czynny udział wzięły zaledwie 23 osoby. Z kolei 11 członków reprezentowanych było przez pełnomocnika Przemysława Nasiukiewicza.

Tak niska frekwencja była skutkiem przede wszystkim słabego przepływu informacji o terminie Zebrania. Pojawiła się ona jedynie na stronie internetowej klubu, w pozycji: komunikaty.

W Zebraniu zabrakło m.in. przedstawicieli władz miejskich, których obecność wydawała się stosowna z racji tego, że finansowym fundamentem działalności stowarzyszenia – co zresztą podkreślano wielokrotnie w trakcie zebrania – są dotacje z budżetu miasta.

Zebranie przebiegało w atmosferze wzajemnego poparcia. Brakowało głosów opozycji.

Prezesem na kolejną kadencję został, pełniący tę funkcję przez ostatnie 7 lat Zdzisław Zaręba. Ponadto w skład zarządu weszli Piotr Budzyk i Monika Walicka.

Te trzy osoby były jedynymi kandydatami zgłoszonymi z sali.

Już po dokonanym wyborze, na wniosek Andrzeja Słowakiewicza przegłosowano – bez zbytniej kalkulacji – uchwałę o wynagrodzeniach dla członków zarządu. Prezes zarządu co miesiąc będzie pobierał kwotę 5 tysięcy złotych netto, a członkowie zarządu po 1 tysiąc złotych netto. Dodatkowo na koniec roku budżetowego zarządowi zostanie przyznana do podziału premia uznaniowa w wysokości do 3 procent od wypracowanego zysku. Co istotne do kwoty przeznaczonej na wynagrodzenia prezesa i członków zarządu, nie będą wliczane składki członkowskie.

Zaręba w swoim wystąpieniu krótko podsumował 7 letnią kadencję.

Zaczynaliśmy w bardzo trudnej sytuacji. Pamiętam jak jeden z członków ówczesnego zarządu stwierdził, że tego klubu nie da się już wyprowadzić na prostą. Dzisiaj mam satysfakcję, że te słowa się nie sprawdziły – podkreślał – Dzisiaj jesteśmy stabilni i organizacyjnie i finansowo. Udało się nam też odbudować pozycję sportową. Znów liczymy się na arenie krajowej, wróciliśmy też na areną międzynarodową. Mogę powiedzieć wprost, że jestem dumny z tego co wspólnie razem osiągnęliśmy – dodał Zaręba. Z sali wtórował mu bardzo aktywny w trakcie zebrania Tomasz Węglarczyk, który m.in. po stronie zasług klubu wymienił też promocję młodych zawodników jak Patryk Zubek czy Gabriel Wsół do lig zagranicznych, a także powołanie do życia klas sportowych przy współpracy z Nowotarskim Klubem Piłkarskim Podhale.

Na wniosek Węglarczyka, jako członka Komisji Rewizyjnej ustępujący zarząd w skład którego obok Zaręby wchodzili Dominik Cecuła, Bartłomiej Piotrowski, Kinga Cionżyńska i Przemysław Kaczmarczyk otrzymał absolutorium

Wedle sprawozdania finansowego przedstawionego przez Natalię Charyasz za okres 18 miesięcy od 1.01.2022 do 30.06.2023 klub odnotował stratę w kwocie 68 tys. złotych, która jednak zostanie zbilansowana w momencie rozliczenia jednej z dotacji.

Ilda 28.09.2023
| |

O jak dobrze jest sie chwalić nie swoimi osiągnięciami i przypisywać sobie  sukcesy młodzieżowe. 

Reklama

Partnerzy