Zimowe Mistrzostwa Polski: Kamil Stoch i Nicole Konderla mistrzami kraju (GALERIA ZDJĘĆ)

Dnia: czwartek 23 grudnia 2021, Autor: Aneta Opyd

Sportowcy na Wielkiej Krokwi im. Stanisława Marusarza walczyli o tytuł mistrza Polski. Kamil Stoch i Nicole Konderla zwyciężyli!

Za nami 96. Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich. Przenosimy się do białego Zakopanego, gdzie termometry pokazywały sześć kresek na minusie. Po raz 6. w historii rozegrano mistrzostwa kobiet. W pierwszej kolejności wystąpiły właśnie one. 7 skoczkiń przystąpiło do rywalizacji. Po pierwszej serii prowadziła Nicole Konderla (117 m), za nią Kinga Rajda (109,5 m) i Kamila Karpiel (97 m), która wywalczyła tytuł mistrzyni kraju w ubiegłym roku.

Kolej na występy mężczyzn. Rok temu tytuł mistrza zdobył Tomasz Pilch. Jednak to nie on był faworytem w dzisiejszym konkursie, a Kamil Stoch. Skoczek z Zębu jest w najlepszej dyspozycji. Po pierwszej serii to właśnie on był liderem (133,5 m), za nim Paweł Wąsek (137 m) i Andrzej Stękała (137 m).

Pierwsze skoki w konkursach kobiet i mężczyzn za nami. W serii finałowej skoczkiń nie było niespodzianek. Nicole Konderla (109,5 m) mistrzynią Polski na sezon 2021/2022. Na 2. miejscu uplasowała się Kinga Rajda (111 m), a tuż za nią Anna Twardosz (95,5 m).

Cieszę się, bo pierwszy skok był fajny, drugi trochę zepsuty, ale zaczynam łapać dobre skakanie – podsumowała swoje zwycięstwo Nicole Konderla

W serii finałowej konkursu mężczyzn wystąpiło 30. zawodników. Zabrakło jednak Tomasza Pilcha, ubiegłorocznego mistrza. Choroba pokrzyżowała mu sportowe plany. Kamil Stoch wywalczył swój 8. tytuł mistrza Polski i to w jakim stylu (137,5 m)! Wicemistrzem został Piotr Żyła, który zaatakował podium z 8. pozycji po pierwszej serii. 141 m w jego wykonaniu to najdłuższy skok w tym konkursie. Brązowy medal zasłużenie dostał Paweł Wąsek (134 m).

– Dzisiejsze zawody były dosyć trudne, bo poziom był naprawdę wysoki. Moje skoki nie były idealne, ale na pewno solidne – powiedział Kamil Stoch

Zdjęcia: Paweł Budzyk