YIP06162

HOKEJ. W meczu 16 kolejki spotkań Polskiej Hokej Ligi hokeiści Tauron Podhala Nowy Targ ponieśli klęskę w wyjazdowym spotkaniu z JKH Jastrzębiem przegrywając 1:7. Co się dzieje z drużyną Andreia Gusowa? To była już siódma porażka nowotarżan w sezonie, a szósta poniesiona w dziewiątym meczu wyjazdowym.

Po pierwszej tercji zapowiadało się na wyrównane spotkanie. Podhale przegrało tę odsłonę 0:1 po golu straconym w 13 min. Gospodarze potrzebowali ledwie 12 sekund by swoją pierwszą w meczu liczebną przewagę zamienić na gola. Z linii niebieskiej uderzył Marek Hovorka, a tuż przed bramką „Szarotek” tor lotu krążka zmienił Kamil Wróbel. Za to nowotarżanie w tej odsłonie zmarnowali trzy dwuminutowe okresy gry 5 na 4. Najbliżej szczęścia był Oskar Jaśkiewicz, po którego uderzeniu krążek zatrzymał się na poprzeczce bramki JKH.

Tego co wydarzyło się w drugiej tercji nie pamiętają chyba najstarsi górale. To był blamaż Podhala. Nowotarżanie przegrali ją w kompromitujących rozmiarach 0:5.

Trzy z tych bramek padły w liczebnym osłabieniu „Szarotek”. Dwa kolejne już w momencie gry 5 na 5. Trzeciego i czwartego gola gospodarzy dzieliło ledwie 33 sekundy, a piątego i szóstego 55 sekund. Po piątym trafieniu JKH Przemysława Odrobnego zastąpił w bramce Podhala Paweł Bizub.

W trzeciej tercji gospodarze już oszczędzili nowotarżan. W bramce JKH miejsce zajął rezerwowy David Marek i to jego niefortunna interwencja z 52 min. pozwoliła Podhalu na honorowe trafienie, autorstwa Adriana Gajora.

To jednak do jastrzębian należało ostatnie słowo. Konkretnie do Kamila Wałęgi, który ośmieszył nowotarską deffensywę i siódmym golem przypieczętowął wygraną swojej drużyny.

JKH GKS Jastrzębie – Tauron Podhale Nowy Targ 7:1 (1:0, 5:0, 1:1)

Bramki: 1:0 Wróbel (Havorka, Phillips) 13, 2:0 Jass (Urbanowicz, Wałęga) 23, 3:0 Paś (Horzelski) 35, 4:0 Bryk (Kasperlik) 35, 5:0 Hovorka (Sawicki, Phillips) 37, 6:0 Urbanowicz (Rac) 38, 6:1 Gajor (Bepierszcz, Vachovec) 52, 7:1 Wałęga (Urbanowicz, Paś) 57.

Podhale: Odrobny – Birznis, Chaloupka, B. Wsół, Vachovec, Bepierszcz – Tomasik, Mrugała, Pettersson, Neupauer, Łyszczarczyk – Jaśkiewicz, Gajor, Ankudinov, F. Kapica, Guzik – P. Wsół, Kamieniecki, Worwa, Słowakiewicz, Bochnak.

Sędziowali: Michał Baca, Dawid Mazur. Kary: 16:20 min.