Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Każdy głos ma znaczenie! Rusza ogólnopolska akcja „Bitwa o remizy”

Dnia: środa 27 września 2023, Autor: Redaktor

W ramach akcji „Bitwa o remizy” do gmin z największą frekwencją wyborczą trafi dofinansowanie na termomodernizację i doposażenie remiz strażackich. Zwycięska gmina w powiecie otrzyma na ten cel 1 mln zł!

Oddając swój głos w nadchodzących wyborach, możemy przyczynić się do rozwoju i poprawy funkcjonalności remiz strażackich. W każdym powiecie (z wyłączeniem miast na prawach powiatu) gmina do 20 tys. mieszkańców z największą frekwencją w najbliższych wyborach, otrzyma 1 milion złotych dotacji na termomodernizację, remont i wyposażenie remizy strażackiej. W zwycięskiej gminie, która nie będzie miała jednostki OSP, wyposażony zostanie inny budynek użyteczności publicznej.

Ochotnicze Straże Pożarne są niezwykle ważne dla naszego kraju. W ostatnich latach doposażyliśmy jednostki w całym kraju w około 3700 pojazdów oraz niezbędny sprzęt. Dofinansowania na nowe samochody w naszym regionie zyskały m.in. OSP Orawka, OSP Podsarnie, OSP Spytkowice, OSP Mszana Dolna, OSP Gliczarów Dolny. Priorytetem jest dla nas teraz unowocześnienie remiz strażackich. W remizach OSP przebywają bohaterowie gotowi pełnić służbę, dlatego muszą mieć jak najlepsze warunki do działania – podkreśla prezes zarządu oddziału wojewódzkiego ZOSP RP w Małopolsce, Edward Siarka.

„Bitwa o remizy” to profrekwencyjna inicjatywa Ministerstwa Klimatu i Środowiska oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Do OSP trafi w sumie 300 mln zł. Środki pozwolą na modernizację strażnic. Możliwa będzie kompleksowa termomodernizacja, wymiana źródła ciepła na niskoemisyjne, instalacja OZE, remont i doposażenie w niezbędny sprzęt.

Sprawdź również: Strażackie wydarzenia w regionie: poświęcenie pojazdów i 100-lecie OSP Rdzawka

No Comment.

Reklama

Partnerzy