Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Miasto ustosunkowało się do sytuacji z wrakiem samochodu, który od dłuższego czasu szpeci parking przed MCK

Dnia: środa 8 marca 2023, Autor: Maciej Zubek

Od dobrych paru miesięcy na parkingu – objętym płatną strefą parkowania – przy Alejach 100 lecia w Nowym Targu jedno z miejsc blokuje samochód osobowy marki Volkswagen sharan na rzeszowskich numerach rejestracyjnych.

O sprawie pisaliśmy już w maju tego ubiegłego roku

Teraz sprawa znów stała się głośna głównie z powodu tego, że w ostatnich dniach samochód został zdemolowany i światło dzienne ujrzała jego zawartość.

Urząd Miasta wydała komunikat w którym informuje o problemach proceduralnych związanych z usunięciem wraka.

Urząd Miasta Nowy Targ już od początku grudnia zeszłego roku podejmuje działania, aby zdewastowany samochód marki Volkswagen Sharan, znajdujący się naprzeciwko budynku Miejskiego Centrum Kultury został usunięty. Do tej pory niestety bezskutecznie.

7 grudnia 2022 roku Referat ds. Drogownictwa i Transportu nowotarskiego magistratu poinformował Komendę Powiatową Policji w Nowym Targu o potrzebie usunięcia uszkodzonego pojazdu. W przygotowanym piśmie pracownicy Urzędu Miasta Nowy Targ zwrócili uwagę na stan techniczny i wizualny samochodu, a także fakt, że od dłuższego czasu nie zmienił on swojej lokalizacji, co może wskazywać na jego porzucenie przez właściciela. Podniesiono również kwestie stworzenia przez pojazd zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz zagrożenia dla środowiska – przez wzgląd na możliwość wycieku płynów eksploatacyjnych. Dodatkowo, w razie wydania dyspozycji usunięcia pojazdu (taką decyzję podejmuje Policja lub Straż Miejska), urząd wskazał miejsce, w które pojazd mógłby zostać odholowany (Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych PSZOK ul. Jana Pawła II 113).

16 stycznia br. w piśmie do nowotarskiego magistratu Policja poinformowała, że samochód nie został odholowany, ponieważ jego stan miał wskazywać na „użytkowanie stacjonarne”. Jak zapewniono, prowadzone są czynności zmierzające do ustalenia właściciela. Kiedy to się uda, policja zamierza podjąć „dalsze czynności”, o których ma poinformować Urząd Miasta Nowy Targ.

Ze względu na fakt, że ostatnio stan porzuconego pojazdu jeszcze się pogorszył (rozbito szyby), urzędnicy nowotarskiego magistratu ponownie wystąpili do Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu z pisemną prośbą o niezwłoczne usunięcie pojazdu.

No Comment.

Reklama

Partnerzy