O godzinie 20 w Miejskiej Hali Lodowej rozpocznie się 4 spotkanie finałowe o mistrzostwo Podhalańskiej Amatorskiej Ligi Hokeja między Winter Classic, a Zbójami Nowy Targ. Po 3 rozegranych meczach wynik finałowej rywalizacji to 2:1 dla Winter Classic, który w przypadku wygranej w dzisiejszym spotkaniu zapewni sobie tytuł mistrzowski.
Od wygranej własnym boisku z drużyną rezerw Korony Kielce rundę wiosenną rozgrywek grupy IV 3 ligi rozpoczęli piłkarze Podhala Nowy Targ. NKP Podhale Nowy Targ – Korona II Kielce 2:1 (0:0) 0:1 Kiełb 61, 1:1 Antkowiak 69, 2:1 Michota 73. Podhale: Szymajda – Michota, Chmelenko, Kawula, Żołądź – Bezpalec , Rogala (57. Burzyński) , Mi. >> Czytaj więcej <<
Po Bartłomieju „Balboa” Domaliku i Mariuszu „Mario” Kruczku, trzecim reprezentantem Podhala, który wystąpił na gali walk na gołe pięści GROMDA jest Dominik „Suchy” Suchecki. Były pięściarz TS Wisły Kraków wziął udział w 12. edycji tej gali, firmowanej pod hasłem „Osiedle lat 90-tych”. Pierwsza turniejowa walka Sucheckiego zakończyła się już po 9. sekundach. Jego rywal – >> Czytaj więcej <<
W dniu 2 marca 2023 r. ma trasie biegowej w nowotarskim „Borze Kombinackim” odbyły się Miejskie Igrzyska Szkół Podstawowych w Narciarstwie Biegowym. Dzieci startowały w trzech kategoriach wiekowych: grupa I – ur. 2013 i 2012 (ID) ~ 1200m grupa II – ur. 2011 i 2010 (ID) ~ 2400m grupa III – ur. 2009 i 2008 >> Czytaj więcej <<
Na normalnej skoczni w Planicy od Polaka lepsi byli jedynie zwycięzca Słoweniec Timi Zajc i Japończyk Ryoyu Kobayashi, który zajął miejsce drugie. Konkurs był mocno loteryjny ze względu na wietrze warunki. W pierwszej serii Kubacki skoczył 129 metrów, co dawało mu czwartą lokatę. Oprócz Zajaca i Kobayashiego wyprzedzał go jeszcze Egner Granerud. W drugiej serii >> Czytaj więcej <<
W finałowej rywalizacji (do 3 zwycięstw) o mistrzostwo Podhalańskiej Amatorskiej Ligi Hokeja na prowadzenie wrócili gracze Winter Classic, którzy w starciu numer trzy – dzięki zabójczej ostatniej minucie – pokonali drużynę Zbójów. Zapraszamy na skrót tego spotkania i wypowiedzi zawodników obydwu drużyn
W dniu 28 lutego 2023 na stoku narciarskim „Zadział” w Nowym Targu odbyły się Miejskie Igrzyska Szkół Podstawowych w Narciarstwie Alpejskim. W zawodach wzięły udział wszystkie szkoły podstawowe z Nowego Targu Nr 1, Nr 2, Nr 3, Nr 4, Nr 5, Nr 6 i Nr 11. Reprezentanci siedmiu nowotarskich podstawówek rywalizowali na trasie slalomu w >> Czytaj więcej <<
Sobotnim meczem na własnym stadionie z rezerwami Korony Kielce nowotarżanie zainaugurują rundę rewanżową w rozgrywkach grupy IV 3. ligi Zimą doszło w kadrze zespołu do wielu zmian. To skutek słabej w wykonaniu nowotarżan rundy jesiennej. 16 zdobytych punktów i w efekcie 15 miejsce w tabeli oznacza, że wiosną priorytetem dla Podhala będzie walka o utrzymanie. >> Czytaj więcej <<
Hokeiści MMKS Podhale Nowy Targ sprawili niespodziankę w pierwszym meczu ćwierćfinałowej rywalizacji o mistrzostwo 1. ligi. Przed własną publicznością nowotarżanie pewnie ograli zwycięzcę sezonu zasadniczego, zespół Polonii Bytom. Świetnie się ten mecz dla gospodarzy rozpoczął. Już po niespełna 5 minutach prowadzili oni już 2:0, wykorzystując w odstępie 27. sekund najpierw podwójną, następnie pojedynczą liczebną przewagę. >> Czytaj więcej <<
Od grudnia na nowotarskim rynku – podobnie jak w poprzednich latach – usytuowane jest lodowisko plenerowe. Jego funkcjonowanie ma zakończyć się 5 marca. Miasto przeznaczyło na ten cel – wedle słów kierownika referatu ds. sportu, turystyki i promocji Arkadiusza Szymczyka na jednej z grudniowych posiedzeń Komisji – 158 tysięcy złotych, plus wzięło na siebie koszty >> Czytaj więcej <<