Podhale Region

Wtorek, 23 październik 2018

Ostatnia aktualizacjaWt, 23 Paź 2018 2pm

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo

Reklama

Społeczeństwo

42. Konkurs Amatorskiej Twórczości Plastycznej – kwietna obfitość i szczeropolska wyobraźnia

ATP18NOWY TARG. Takiej obfitości prac, jaką przyniosła 42. edycja organizowanego co roku przez Miejski Ośrodek Kultury Konkursu Amatorskiej Twórczości Plastycznej – nie notowano od dawna. Można się domyślać, że twórczą inwencję wielu nieprofesjonalnych artystów rozbudziło też wyjątkowo wdzięczne i inspirujące tegoroczne hasło z kręgu niepodległościowej symboliki – „Kwiaty polskie”. Co więcej – ilość prac idzie w parze z ich poziomem.

W Ludźmierzu Muzeum Tatrzańskie

GJ191018 010GMINA NOWY TARG. Już wkrótce Muzeum Tatrzańskie im. dra Tytusa Chałubińskiego – instytucja Województwa Małopolskiego – będzie mogła udostępnić odwiedzającym kolejne eksponaty ze swoich zbiorów w nowym miejscu. Przestrzeń muzealna zajmie część parteru Domu Podhalańskiego im. Kazimierza Przerwy Tetmajera i Władysława Orkana w Ludźmierzu.

9 Małopolski Przegląd Dorobku Artystycznego i Kulinarnego Kół Gospodyń Wiejskich

JAN 9020NOWY TARG. W 9 Małopolskim Przeglądzie Dorobku Artystycznego i Kulinarnego Kół Gospodyń Wiejskich zaprezentowało się 13 grup wytypowanych w eliminacjach powiatowych i gminnych oraz przez ośrodki doradztwa rolniczego i samorządy powiatowe województwa małopolskiego.

Dwór w Łopusznej własnością muzeum Tatrzańskiego

MVC 002FGMINA NOWY TARG. Dwór w Łopusznej położony koło Nowego Targu odkupiło od spadkobierczyń dawnych właścicieli Muzeum Tatrzańskie im. dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem, instytucja kultury Województwa Małopolskiego.

„Pan Tadeusz z M3” na Kasprowym Wierchu

DSC 0237ZAKOPANE. Spektakl Pan Tadeusz z M3 został tym razem pokazany w wyjątkowym miejscu na szczycie Kasprowego Wierchu w niezwykłej scenerii. Sam spektakl był też nietypowy, bo Pan Tadeusz z epopei Adama Mickiewicza zjawił się pewnego dnia, na jednym ze współczesnych osiedli. Mówił trzynastozgłoskowcem i nim zarażał, bowiem każdy, kogo dotkną, też zaczynał tak mówić.

Fortepian marki Blüthner z 1900 roku w Czerwonym Dworze

DSC03173ZAKOPANE. Po długiej podróży dotarł do Zakopanego wyjątkowy dar: fortepian marki Blüthner z 1900 roku. Jego przekazanie jest efektem rozmów burmistrza Leszka Doruli z właścicielem tego wspaniałego instrumentu – Andrzejem Bachledą Curusiem.

27. urodziny Galerii, czyli piękno wolności, refleksja o zniewoleniu

jatki2718NOWY TARG. Niełatwe, ale inspirujące zadanie miało na stulecie odzyskania Niepodległości artystyczne środowisko Nowego Targu, wiedząc, że hasłem tegorocznych Prezentacji jest „Wolnym być”. Plon refleksji wokół tego kluczowego dla ludzkiej kondycji pojęcia można było oglądać podczas wernisażu urodzinowej wystawy w Galerii BWA „Jatki”. Już 27-ej w historii nowotarskiego przybytku sztuki.

Spiska Jesień w Krempachach

IMG 9411Niedzielne popołudnie w Krempachach upływało w rytmie dobrej muzyki, ale i miłej atmosfery międzynarodowej. W tamtejszym amfiteatrze odbyła się Krempaska Jesień – impreza rodzinna zorganizowana przez Fundację Tradycja, która zaprosiła gości ze słowackich Krompach.

„Lalkarze” rozpoczęli sezon

DSC01507POWIAT NOWOTARSKI. Grupa Teatralna LALKARZE ze Spytkowic działająca pod patronatem Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu zainaugurowała sezon teatralny udziałem w Objazdowym Festiwalu Teatralnym Dilettante .

43 Konkurs Muzyk Podhalańskich - wyniki

image002Protokół z posiedzenia komisji oceniającej 43 Konkurs Muzyk Podhalańskich im. Tomasza Skupnia, który odbył się dnia 7.10.2018r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu.

Górale, Orawiacy i Spiszacy na 100 leciu wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Krakowie

JAN 7108PSZCZELARZE. Licznie Podhale, Spisz i Orawę reprezentowali pszczelarze podczas 100 – lecia wojewódzkiego Związku Pszczelarzy, który odbył się w miniony weekend na placu Szczepańskim w Krakowie. Podczas trzydniowej imprezy na scenie można było zobaczyć wiele osób z powiatów nowotarskiego i tatrzańskiego.

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama