Podhale Region

Piątek, 22 czerwiec 2018

Ostatnia aktualizacjaCz, 21 Cze 2018 10pm

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo

Reklama

Społeczeństwo

22. czerwca. Miejskie Przywitanie Lata – wielka impreza do późnej nocy. „Łąki Łan” z fotokonkursem, Koncert Wolności, wspólny polonez

latmiast181NOWY TARG. Burmistrz Nowego Targu oraz Miejski Ośrodek Kultury już po raz czwarty mają przyjemność zaprosić na Miejskie Przywitanie Lata. Odbędzie się ono na nowotarskim Rynku, dokładnie w dniu zakończenia roku szkolnego - w piątek 22. czerwca, a przyświecać mu będzie – jak większości wydarzeń jubileuszowego roku – 100. Rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Konkurs Łąki Łan - Przywitanie Lata 22.06.2018 Piątek

201800620konkurs laki lanNadchodzi lato a z nim wakacje, więc czas odpowiedni. Zespół Łąki Łan z umiłowania do łąki uwielbia się przebierać za mieszkańców łąki. Podczas swoich koncertów namawiają publiczność do wspólnej zabawy.

Miejskie Przywitanie Lata 2018

20180612Przywitanie LataBurmistrz Miasta Nowy Targ oraz Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu już po raz czwarty mają przyjemność zaprosić na Miejskie Przywitanie Lata,

Nagrody Nowotarżan w konkursie plastycznym

20180620soch 004VII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny im.Władysława Ślewińskiego pod tytułem:Kocham Polskę...Niepodległa odbył się pod Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy,w Stulecie Odzyskania Niepodległości 1918-2018.

Setny Salon Poezji – z Anną Dymną i plejadą nowotarskich aktorów

setkazap180NOWY TARG. 17. czerwca to dzień świętowania setnej edycji Krakowskiego Salonu Poezji w Nowym Targu. I temperatura kilku poprzedzających go spotkań w ratuszowej sali już była przedsmakiem tego, co nas czeka w niedzielny czerwcowy wieczór. Wyjątkowo urokliwym preludium do tej artystycznej uczty stał się „Majowy Romans z Hemarem”. Romansowała śpiewająca aktorka z Krakowa, związana z tarnowskim Teatrem im. Solskiego – Ewa Romaniak.

Finał 33. Festiwalu teatrów dzieci i młodzieży „Bajdurek”

POWIAT NOWOTARSKI. Pokazy amatorskich zespołów teatralnych odbyły się od 12 do 14 czerwca w Małopolskim Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu. Wzięły z nim udział zimage001espoły z Nowotarszczyzny.

W „Jatkach” – intrygująca wystawa. Misia Konopka i magia temperatury barw

misia18NOWY TARG. Nie tak często – nawet popularnym przybytku sztuki, jakim jest nowotarska Galeria BWA „Jatki” - zdarzają się wernisaże pełne wybitnych osobowości sztuki i koneserów. Sprawiła to jednak wystawa malarstwa Misi Konopki, artystki, która w czarodziejski sposób potrafi trafiać prosto w ludzkie emocje i tworzyć niezwykłe klimaty.

„LALKARZE” w Grotesce

POWIAT NOWOTARSKI. Grupa teatralna „LALKARZE” ze Spytkowic działająca image001pod patronatem Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu wystąpiła w krakowskim teatrze „Groteska” .

Podhalańskie Juwenalia „Studencko Śleboda”. - Niech to będzie święto młodości!

juwenal18NOWY TARG. Korowód przebierańców z Kokoszkowa na rynek rozpoczął tegoroczne dwa dni szaleństw młodości, czyli Podhalańskie Juwenalia „Studencko Śleboda”. Pierwszy dzień młodzież zaplanowała jako imprezowy, drugi – jako sportowy. A na początku – w ogóle było uroczyście.

Setny Salon, czyli aktorzy "z Miasta”, teksty z najwyższej półki, muzyka i śpiew (galeria)

setnysalon18NOWY TARG. Aktorzy z nowotarskim rodowodem pokazali, że na nich można liczyć. Publiczność pokazała, że ich kocha; że kocha poetów i świetne wiersze. Setna edycja Salonu Poezji stała się prawie dwugodzinną ucztą dla miłośników i bywalców Salonu oraz tych, których przyciągnęły nazwiska wykonawców. Sala widowiskowa MOK-u w niedzielny wieczór była prawie pełna. Nadmiar zajęć nie pozwolił przybyć tylko inicjatorce i promotorce nowotarskiego Salonu – Annie Dymnej.

„Orawa Dzieciom Afryki” po raz XVII

Pod patronatem medialnym Podhale Region JABŁONKA. Po raz siedemnasty Orawa udowodniła, że umie pomagać, dobrze się przy tym bawiąc, a Orawiacy pokazali po raz kolejny, że mają wielkie i otfot. Maciej Jurasz 9warte serca. Impreza charytatywna „Orawa Dzieciom Afryki” zainicjowana przed 17 laty przez Orawiankę Jadwigę Karlak z Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego, za co otrzymała w 2008 roku nagrodę Amicus Hominum w kategorii działalność filantropijną przyznaną jej przez marszałka województwa małopolskiego, stała się największym wydarzeniem dla całej Orawy.

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama