Podhale Region

Czwartek, 23 marzec 2017

Ostatnia aktualizacjaŚr, 22 Mar 2017 3pm

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo

Reklama

Społeczeństwo

Koncert nadzwyczaj radosny, czyli… bardziej kochani mają nowego przyjaciela

konclions17Wydarzenie pod patronatem naszej gazety internetowej PODHALE REGION. NOWY TARG. Koncertów charytatywnych odbywa się wiele, ale długo by szukać drugiego, który tak wzruszał i zarażał radością. W sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej swoim dobrodziejom z Lions Club Wysoka mogli się odwdzięczyć sami obdarowani. „Zostań Przyjacielem Ośrodka” – takie było hasło scenicznego przedsięwzięcia, które pokazało co prawda piękną, ale tylko małą cząstkę efektów ogromnej pracy z dziećmi i młodzieżą dotkniętą rożnymi ograniczeniami.

Mieczysław Szopiński – malarz nieposkromiony. Portrety ludzi, miasta i gór

mieczszop17NOWY TARG. To czas się cofnął - i odwrócił lica, // By spojrzeć jeszcze raz na piękność w dali... - chciałoby się powtórzyć strofy „Beniowskiego”, patrząc na kilkadziesiąt obrazów wypełniających teraz salę wystawową na piętrze ratusza. Wszystkie są dziełem zmarłego w 1975 r. Mieczysława Szopińskiego – malarza i pedagoga. Co prawda nie z Nowego Targu rodem, ale związanego z miastem i okolicą wieloma latami obecności i tworzenia.

Grand Prix z teatralnych posiadów dla Orawy

JABŁONKA. Grand Prix Posiadów teatralnych na Orawie zdobyłJAN 3029a w tym roku Orawska Grupa Teatralna im. dra Emila Kowalczyka z Lipnicy Wielkiej i Jabłonki za spektakl W KARCMIE U STRAUSSKI w reżyserii Roberta Kowalczyka.

„Młode Podhale” w Bułgarii

NOWY TARG. Uczelniany Zespół Góralski „Młode Podhale”, działający pod kierownictwem Pauliny Peciak 5891 wyniki Daniela Szewczyka przy Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Targu uczestniczył w Międzynarodowym Festiwalu „Masquerade Festival - Kukerlandia 2017” w Jamboł w Bułgarii. To jedno z najstarszych bułgarskich miast, położone we wschodniej części Tracji nad brzegiem rzeki Tundża.

Posiady teatralne czyli spotkania teatrów amatorskich

JABŁONKA. 5 Małopolskie Spotkania Teatrów Amatorskich, czyli „Posiady teatralne na Orawie” toJAN 1204 impreza, która już na stałe weszła do kalendarza imprez kulturalnych gminy Jabłonka. W tym roku, tak, jak poprzednio, na scenie Orawskiego Centrum Kultury prezentowały się amatorskie teatry w różnych regionów województwa małopolskiego.

„Metamorfoza portretu” Jana Cieplińskiego

RABKA-ZDRÓJ. Tłumnie przybyły rabczanki i rabczanie, a także goście i JAN 3272przyjaciele oraz wielbiciele talentu fotografa Jana Cieplińskiego z dalszych stron kraju na wernisaż jego prac pt. „Metamorfoza portretu”. Wystawę można podziwiać jeszcze do końca marca.

Odessa zachwyciła publiczność

odess171NOWY TARG. Sala widowiskowa MOK-u wypełniona do ostatniego krzesła potwierdziła, jak nowotarska publiczność złakniona jest muzycznych i estradowych przyjemności z najwyższej półki. A te zapewniła jej kolejna bytność w stolicy Podhala Narodowego Teatru Opery i Baletu z Odessy. Odescy artyści zawsze byli tu przyjmowani z aplauzem, a teraz witani już byli jak dobrzy znajomi.

II Ogólnopolski Konkurs Recytatorski - eliminacje powiatów tatrzańskiego i nowotarskiego

NOWY TARG. II Ogólnopolski Konkurs Recytatorski -eliminacje powiatowe w Nowym Targu 22dla powiatu tatrzańskiego i nowotarskiego odbył się w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu. W przeglądzie konkursowym udział wzięło 32 uczestników wyłonionych w toku eliminacji w szkołach ponadgimnazjalnych.

Górale świętowali w Maruszynie już po raz siódmy

GMINA SZAFLARY. Już po raz siódmy Rada Rodziców wraz z Gronem Pedagogicznym pDSC 0237 Kopiowanie wynikrzy ZSPiG w Maruszynie Górnej zorganizowała Dzień Górala. Wydarzenie odbyło się w sobotę 26 lutego w remizie OSP w Maruszynie.

Męskie malowanie i śpiew, czekoladki i kwiaty

ZAKOPANE. . W ramach finisażu wystawy pt. „Męskie Malowanie”, specjalnie dla Kobiet w dniu ich święta w Miejskiej Galerii Sztuki im. Władysława hr. Zamoyskiego, zagrali i zaśpiewali: Jan Kanty Pawluśkiewicz, Jan Trebunia – Tutka, AResized 20170308 182408ndrzej Polak i Robert Czech.

Góralszczyzna bogata różnorodnością - spotkanie pięciu regionów

etnoseminar17CZARNY DUNAJEC. Sala czarnodunajeckiej remizy z trudem mieściła wszystkich gości tego wydarzenia. Bo w ostatnią niedzielę przed Środą Popielcową pięć regionów zjechało do gminy, która niegdyś była miastem. Trzecia edycja seminarium „Jedność w różnorodności” stała się pięknym i tłumnym świętem góralszczyzny w całym jej rozmaitym bogactwie.

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama