Podhale Region

Niedziela, 25 czerwiec 2017

Ostatnia aktualizacjaPt, 30 Cze 2017 10pm

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo

Reklama

Społeczeństwo

Nagrody za festiwalowe plakaty i program COOL_turalny Człowiek

ZAKOPANE. Uroczystość rozdania nagród w szóstej edycji programu COOL_turalny Człowiek 2016/17 oraz w konkursie plastycznym na dziecięcy plakat 4DSC 0979 wynik9. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich odbyła się w w Miejskiej Galerii Sztuki im. Władysława hr. Zamoyskiego 

Koncert "Nuty Skalnego Podhala"

GMINA BUKOWINA TATRZAŃSKA. Koncert StanisławGorkiewicz Nuty Skalnego Podhala 11 wyniky Galicy Górkiewicz zatytułowany „Nuty Skalnego Podhala” zgromadził w piątkowy wieczór w świetlicy bukowiańskiego Domu Ludowego miłośników tradycyjnej muzyki góralskiej.

„Rabka na fotografii Zofii Rydet (1950-1990)”

RABKA-ZDRÓJ. Wernisaż plenerowej wystawy pt. „Rabka na fotografii Zofii Rydet (1950-1990)” zDSC 0918gromadził w amfiteatrze wszystkich tych, którzy interesują się fotografią, ale i historią uzdrowiska. Ci co nie zdążyli być na nim w sobotnie popołudnie mogą wystawę zwiedzić jeszcze do 31 sierpnia. Będzie ona obecna bowiem w muszli koncertowej do końca wakacji.

23 – 24. czerwca Przywitanie Lata – dwa dni fantastycznych koncertów

przywlat171NOWY TARG. Burmistrz Nowego Targu oraz Miejski Ośrodek Kultury zapraszają na PRZYWITANIE LATA! Piątek i sobota będą dniami fantastycznych koncertów i dobrej muzyki.

V Festiwal Piosenki Angielskiej

Pod patronatem medialnym Podhale Region. RABKA-ZDRÓJ. Już po raz piąty w uzdrowisku został zo DSC2774ganizowany Festiwal Piosenki Angielskiej.

Tatrzańskie Wici startują 2 lipca

POWIAT TATRZAŃSKI. Tegoroczne Tatrzańskie Wici zapowiadają się, jak co roku imponującDSC 1320 wyniko. Cykl szczególnie polecamy jest dla turystów. To bowiem podczas tych imprez mogą bliżej i dokładniej poznać obyczaje i kulturę Podhala.

Na was można liczyć - książka z wspomnieniami

ZAKOPANE. - Nie było i śmiem wręcz twierdzić, nie bęDSC 0297dzie takiego drugiego wydarzenia w historii naszego miasta – mówił podczas promocji książki pt. „Na was można liczyć” Adam Bachleda-Curuś, były burmistrz Zakopanego, który w 1997 roku wraz z innymi góralami pod Wielką Krokwią składał hołd Górali Janowi Pawłowi II..

Góralskie Cytanie, czyli… wyrwać młodź z kultury hipermarketu

goralcyt17PODHALE, SPISZ, ORAWA, ZAGÓRZE. Ponad pół tysiąca dzieci z młodszych klas, młodzieży z gimnazjów i szkół średnich zgromadził w auli Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej finał tegorocznej akcji Góralskie Cytanie. Ta inicjatywa sprzed czterech lat rozwija się nadspodziewanie pięknie, obejmując już Podhale, Spisz, Orawę, a nawet Zagórze. Zagórzanie właśnie ubarwili swoim folklorem tegoroczną edycję.

Złote Kierpce dla najlepszych podhalańskich zespołów

ZAKOPANE. Ósma edycja Tatrzańskiego Festiwalu Zespołów Góralskich „Złote Kierpce” odDSCF7701 wynikbyła się w Zakopiańskim Centrum Edukacji. Zaprezentowały się zespoły regionalne z Podhala. Festiwal otworzyła wiceburmistrz Agnieszka Nowak-Gąsienica.

Chór i orkiestra symfoniczna z Notre Dame u św. Rodziny

ZAKOPANE. Znakomity koncert pod dyrygenturą Daniela Stowe’a w kościele p.w. Św. Rodziny dały OrkiestraDSC05327 wynik Symfoniczna i Chór Męski Glee Club z Uniwersytetu Natre Dame z USA. Wpisał się on w tegoroczne obchody 20. Wizyty św. Jana Pawła II w stolicy Tatr.

Barokowy kwadrans we Frydmanie

Pod patronatem dziennika internetowego Podhale RegiDSC04445on. SPISZ. Barokowy Kwadrans będący zapowiedzą dużego wydarzenia w świecie muzyki odbył się w niedzielę we Frydmanie w kościele p.w. Świętego Stanisława, Biskupa i Męczennika.

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama