Podhale Region

Niedziela, 20 sierpień 2017

Ostatnia aktualizacjaN, 20 Sie 2017 8pm

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo

Reklama

Społeczeństwo

Lupi & Mr Pollack – porcja dobrego rocka

lupipol171NOWY TARG. Po koncercie Kamila Bednarka rozbawiona publiczność wcale nie musiała opuszczać rynku, bo czekał ją jeszcze jeden koncert - już w innych muzycznych klimatach. Reggae zastąpił rock w sprawdzonym, dobrym wykonaniu.

Kamil Bednarek, czyli wielkie „wow!!!”…

bednar171NOWY TARG. Gwiazda pierwszego jarmarkowego wieczoru z samochodu przemknęła się wprost do namioty pod scen, w kapturku na głowie. Bo przedzieranie się przez tłum pod ratuszem – nawet z pomocą świty i ochrony – mogło być trudne.

Kino letnie w Rabce-Zdroju

RABKA-ZDRÓJ. Amfiteatr zamienił się w te wakacje w letnie kino. To tu odbywają się pokazDSC 0862y filmów kina plenerowego. 

„Róźnie tô na tym Bôzým świecie”

GMINA BUKOWINA TATRZAŃSKA. Wystawa unikatowych grafik Władysława TrebuOtwarcie wystawy grafik Tutki 3 wynikni-Tutki pt. „Róźnie tô na tym Bôzým świecie” została otwarta w czwartek w bukowiańskim Domu Ludowym.

Witold Zalewski zagrał w Rabce

Pod patronatem medialnym Podhale Region. RABKA-ZDRÓJ. XIV Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej im. ks. Kamila Kowalczyka realizowany przez Miejski Ośrodek Kultury w Rabce-Zdroju cieszy się wciąż niesłaDSC 0734bnącą popularnością melomanów. Wszak to już tradycja uzdrowiska, że znakomite sławy muzyki organowej odwiedzają miasto latem.

Bawcie się, cieszcie, bądźcie razem!... 17. Jarmark otwarty

jarmotw17NOWY TARG. Największa z dorocznych nowotarskich imprez zaczęła się folklorystycznie – od urzekającego występu litewskich zespołów. Potem z parku do rynku ruszył kolorowy pochód z Miejską Orkiestrą Dętą na czele. Szły w nim zespoły, władze miejskie i starościńskie, reprezentacje stowarzyszeń, Fundacji im. Adama Worwy, Podhalańskich Amazonek, klubów sportowych, Akademii Tańca, Związku Podhalan, Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, która – podobnie jak Jarmark Podhalański - w tym roku też doczekała swojego 17-lecia.

Zakopiański Festiwal Literacki pełen atrakcji

ZAKOPANE. Dzisiaj oficjalnie został otwarty Zakopiański Festiwal Literacki oraz Targi Książki pod hasłem „Pod Tatry tylko z książką”. Warto podkreślić, że celem festiwalu jest nawiązanie i przywrócenie pamięci o literackiej i kulturalnej tradycji Zakopanego, którą tworzyły takie nazwiska jak Witkacy, Kasprowicz, Szymanowski, Stryjeńska, MakuszyńsDSC06345ki i wielu innych oraz zaproszenie pod Tatry ważnych twórców współczesnych.

Alfabet Sztuki ABC z wybitnymi artystami

ZAKOPANE. Wernisaż wystawy Alfabet Sztuki ABC odbył się w Miejskie4j Galerii Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego przy udziale licznie zgromadzonej publiczności. Prace można oglądać do 1 października.

Bobowe święto w Skawie

Pod patronatem medialnym Podhale Region. GMINA RABA WYŻNA. Degustacja potraw z bobu, występy i koncerty, pokazy, wybory Królowej i Króla Bobu, a także konkursy i liczne atrakcje dla dzieci, a na końcu zabawa i pok20638301 1808448049171025 1860153397636819616 naz laserowy - to były atrakcje Święta Bobu w Skawie.

Konkurs Literacki im. Tadeusza Staicha 2017

ZAKOPANE. Konkurs Literacki im. Tadeusza Staicha na wiersz o tematyce górskiej w tym roku zbiegł się z 30 rocznicą śmierci swojego patrona. Z tej okazji podczas posiadów zaprezentowany został fDSC 2693 wynikilm „Opowieść pasterska” z 1961 roku w reżyserii Zbigniewa Bochenka, w którego realizacji brał udział Tadeusz Staich. Można było także obejrzeć wystawę fotografii autorstwa Tadeusza Staicha.

W „Jatkach” – malarski teatr prof. Rzepki

Rzepka17NOWY TARG. Ciepły koloryt, intrygująca kompozycja, to wszystko doprawione szczyptą autoironii, niespożytą wyobraźnią, a do odczytania, odgadnięcia - mnóstwo znaków, symboli, aluzji. Malarstwo profesora krakowskiej ASP – Allana Rzepki, które dzięki współpracy z miechowską placówką BWA zagościło teraz w Galerii „Jatki” – jest zanurzone w kulturowym, literackim i historycznym kontekście. Wystawa obrazów i rysunków wyjątkowo ciekawego i medialnego twórcy to wydarzenie artystyczne dużej miary.

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama