Podhale Region

Piątek, 14 grudzień 2018

Ostatnia aktualizacjaCz, 13 Gru 2018 9pm

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo

Reklama

Społeczeństwo

Tam się rodzą artyści

jatrysun18NOWY TARG. Ściany, a nawet podłogę Galerii BWA „Jatki” zajmują teraz prace studentów i pedagogów II Pracowni Rysunku Wydziału Rzeźby krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Kilkadziesiąt zgromadzonych na niej dzieł – pokazujących najrozmaitsze techniki, sposoby widzenia i przedstawiania – daje zaledwie nikłe wyobrażenie o atmosferze kuźni twórczych indywidualności. Ale pozwala je podpatrzeć na etapie kształtowania się i artystycznych poszukiwań.

Baja na Mikołaja, czyli: gdzie dwóch się bije, tam trzeci… dyrygent

komarork18NOWY TARG. Dobra miejska tradycja, jaką jest Baja na Mikołaja nie ginie – dzieci spektakl muszą dostać. Niektóre dzięki niemu dostają i słodkie paczki. A zabawę mają i najmłodsi, i ci, którzy je przyprowadzili, i sami aktorzy – że niosą wszystkim w prezencie magiczną godzinę. Bywały już spektakle fantastyczne, bajkowe, bywało i straszenie. A tegoroczne Spotkanie z Bajką przeniosło widzów w owadzi świat lasu i łąki. Bez żadnych „politycznych” podtekstów.

Andrzejki z Małolipnicką Rodziną Kolpinga

JAN 1370GMINA JABŁONKA. Stowarzyszenie Małolipnicka Rodzina Kolpinga już po raz drugi przygotowała Andrzejki po orawsku. Gościem specjalnym był Łukasz Bodura w kapeli InoRos.

Zespół HYR laureatem XIV Przeglądu Pieśni Patriotycznej

20181205 zespol hyrGMINA SZAFLARY. Zespół HYR z Szaflar powtórzył sukces z zeszłego roku i podczas tegorocznego XIV Przeglądu Pieśni Patriotycznej „...i na drugim końcu świata będę dumny ze swego pochodzenia...” w Lubniu, znalazł się w gronie laureatów.

Grudzień. Kulturalna Stolica Podhala – z Bajką Mikołajową i Targami Bożonarodzeniowymi

kultstolgrudz18NOWY TARG. Grudzień w kulturze rozpocznie w najbliższą niedzielę o godz. 15.00 Koncert Laureatów już XXIX Archidiecezjalnego Przeglądu Piosenki Religijnej na Podhalu Sacrosong, w tym roku pod hasłem „Wiara źródłem niepodległości”, w Miejskim Ośrodku Kultury.

Prezentacje kulinarne Spisza i Podhala

DSC04141KREMPACHY. Prezentacje kulinarne Spisza i Podhala było to wydarzenie podsumowujące projekt w ramach, którego została opracowana edukacyjna gra karciana promująca kulinarne dziedzictwo Podhala i Spisza. Zostało ono zorganizowane przez LGD Spisz Podhale oraz Stowarzyszenie GIL z Boru, które realizowały wspólny projekt.

Seniorzy na jubileusz – w spektaklu „Śleboda – Wolność”

UTWspek181NOWY TARG. W rok wielkiego jubileuszu Niepodległości nowotarski Uniwersytet Trzeciego Wieku postanowił się włączyć scenicznym przedsięwzięciem. Tak powstało widowisko „Śleboda - Wolność”, odegrane przez studentów UTW przy prawie pełnej sali w Miejskim Ośrodku Kultury. Przygotowania do premierowego spektaklu trwały pół roku.

Młodzi recytatorzy i gawędziarze rywalizowali w Skrzypnem

skrzypkonkrec18GMINA SZAFLARY. 68 recytatorów i gawędziarzy ze szkół podstawowych oraz przedszkolaków ze wszystkich miejscowości gminy Szaflary zgromadził XXVII Gminny Konkurs Recytatorsko-Gawędziarski im. Andrzeja Kudasika i Bogdana Werona, który odbył się w skrzypniańskiej szkole.

Sylwia Basta i Samael Rodriguez. Najpiękniejsze utwory są o nieszczęśliwej miłości…

sylwiab181NOWY TARG. To był koncert kameralny, ale pełen czarujących melodii, ognia uczuć, sentymentalnego klimatu. Tak piękny, jak muzyka, która wyrasta na styku kultur, z wielu impulsów i inspiracji. Bywalcom Galerii „JATKI” dał tego zasmakować międzynarodowy, polsko-meksykański duet – Sylwia Basta i Francisko Flores Rodriquez, obdarowując publiczność w listopadowy wieczór koncertem „Viva la Vida! Viva la musica!”.

Poetyckie Katarzynki w Czarnym Dunajcu

Poetyckie Katarzynki 2018 02GMINA CZARNY DUNAJEC. Poetyckie Katarzynki to wieczór poświęcony poezji. Spotkanie, które odbyło się 29 listopada 2018 r. w sali widowiskowej Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec organizowane jest od paru lat i na trwałe wpisało się w kalendarz wydarzeń Gminy Czarny Dunajec. Swoją twórczość prezentują lokalni poeci.

Magda Ćwiertnia w Kornecie

1Magda Ćwiertnia z zespołem wystąpiła w miniony piątek w krakowskim Klubie Kornet. Muzyka zaprezentowana przez nowotarskich artystów przypadła do gustu krakowskiej publiczności.

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama