Podhale Region

Poniedziałek, 19 luty 2018

Ostatnia aktualizacjaPn, 19 Lut 2018 11pm

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo

Reklama

Społeczeństwo

W Galerii „Jatki” - profesora Szczepańskiego podróż do minionego czasu

jatkiszczep18NOWY TARG. Są dzieła, które nie rozpościerają przed nami pawiego ogona barw, nie epatują konceptem, egzotyką, dziwnością; niczym nie szokują. A jednak trafiają prosto w serce, bo mają zdolność wywoływania wzruszeń. Taka jest cała magia bardzo ascetycznych w środkach wyrazu i – zdawałoby się – monotonnych w formie oraz przedmiocie dzieł profesora z Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach – Władysława Szczepańskiego.

W tym roku 50. Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem

ZAKOPANE. W tym roku będzie wyjątkowy rok dla zakopiańskiej kultury i folkloru. W sierpniu świętowane będą boqwiem Złote Gody największego festiwalu pod Giewontem – Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich. Przez pół wieku skupiał on górali z całego świata, miłośników i znawców folkloru oraz mieszkańców i turystów wokół jednej idei – pielęgnowania i kultywowania pięknego dziedzictwa, jakim jest kultura ludowa i dzielenia się bogactwem góralskiej tradycji, muzyki, śpiewu, tańca, strojów, rzemiosła i kuchni. Po 50 latach przyszedł czas na podsumowanie dotychczasowych edycji, na przypomnienie bogatej historii tego wydarzenia i osób z nim związanych, na niezwykłe wspomnienia, a także na radosne świętowanDSC 0057 editedie.

„Godny cas” – by nieść pomoc i nadzieję

MPgodcas181NOWY TARG. Zawsze z początkiem roku istniejący już osiem lat uczelniany zespół „Młode Podhale” zaprasza na spektakl „Godny cas”. Zaprasza nie tylko publiczność ale i gości, z których każdy ubogaca widowisko jakąś własną odmianą folkloru, swoim tańcem, śpiewem, „zwykiem”. Scenicznemu występowi Młodego Podhala zawsze też towarzyszy jakiś zbożny cel. Tym razem była to zbiórka funduszy na rehabilitację Marzeny Sądelskiej z Maruszyny.

Kulturalna Stolica Podhala luty 2018

lutykult18NOWY TARG. W Kulturalnej Stolicy Podhala w lutym królować będzie książka, bowiem aż trzy nasze propozycje spędzenia kulturalnie czasu wiążą się z tym wspaniałym przedmiotem.

Jasełka po rabiańsku, czyli… dobrzy, tylko grzeszni

jasrab181NOWY TARG. „Rabiańska Śleboda” przyjechała swoim jasełkowym spektaklem ucieszyć nowotarżan. A jasełka te – zachowując całą tradycyjną rekwizytornię – wyraźnie poszły w stronę szopkowego kabaretu. Nic dziwnego, skoro tekst tworzyła naczelna autorka i inspiratorka „Trutni”, Wanda Czubernatowa. A „Ślebodzie” też nie brakuje konceptu ani dowcipu.

„Szaflarzańskie Kolędowanie” z charytatywnym celem na rzecz Pauliny

Pod patronatem medialnym Podhale Region. SZAFLARY. „Szaflarzańskie KolędowanieDSC07946” z charytatywnym celem na rzecz Pauliny, uczennicy z Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Szaflarach, chorej na mukowiscydozę zostało zorganizowane w kościele p.w. św. Andrzeja już po raz kolejny.

„Orawskie Kolędowanie” w Jabłonce

JABŁONKA. „Orawskie Kolędowanie” w sali widowiskowej Centrum Kultury, jak co roku zgromadziło liczne zespoły kolędnicze i widownię. Wszystkich przywitał Wójt Gminy Jabłonka Antoni Karlak, który zaśpiewał orawską pastoJAN 4501rałkę, życząc wszystkim zebranym pomyślności, szczęścia i radości w Nowym Roku.

„Hyrni” i przyjaciele – świątecznie i dla Kamila

hyrniolszow183NOWY TARG. Co roku „Hyrni” w trzech swoich grupach wiekowych zapraszają na jasełkowy spektakl do Spółdzielczego Domu Kultury. Co roku też towarzyszą im w tym świątecznym przedstawieniu jakieś zaprzyjaźnione zespoły. Sobotni spektakl inscenizowali razem z „Olszowianami”. Stąd klimaty zagórzańsko-podhalańskie. A wszystko, by natchnąć nadzieją i wesprzeć zbiórką poważnie chorego ucznia Zespołu Szkół Technicznych – Kamila Joniaka.

Zosia Kilanowicz z Miejską Orkiestrą Dętą, czyli… wieczór obdarowań

zoskil181NOWY TARG. Kolędowanie z Zosią Kilanowicz, Wiktorią Bisztygą i Miejską Orkiestrą Dętą w murach kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa stało się wieczorem wspaniałych obdarowań. Znakomita sopranistka i jej przyjaciółka obdarzyły słuchaczy pięknem brzmienia swoich głosów. Orkiestra nadała moc kolędowym utworom, a słuchacze mogli włączyć się w śpiew i datkami przyczynić do rehabilitacji artystki bezprzykładnie dzielnej w swoim doświadczeniu choroby.

IX Turniej im. prof. Wieczystego – wdzięk stylowych par…

turtanwiec181NOWY TARG. Na parkiecie Hali Gorce odbył się IX Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego im. prof. Mariana Wieczystego w kategoriach senior i hobby. Obok debiutantów, w tanecznym wirze zachwycali swoimi umiejętnościami zawodnicy z różnych regionów. IX Turniej, jak i poprzednie, organizowała Szkoła i Klub tańca „Hart”, pod patronatem Burmistrza i Starosty.

Intershow 2018 – kwiat młodych artystów z 7 państw (z galerią)

intersh183PODHALE. Na Podhalu przebywają od 3. stycznia. Żeby tu dotrzeć – niektórzy musieli pokonać tysiące kilometrów, jadąc najpierw pociągiem do Moskwy – z Turkiestanu, z autonomicznej Republiki Inguszetii. Uczestnicy Międzynarodowego Festiwalu – Konkursu Pieśni i Tańca „INTERNATIONAL SHOW-2017” to bowiem młodsze i nieco starsze talenty z kilku państw.

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama