Podhale Region

Piątek, 22 wrzesień 2017

Ostatnia aktualizacjaPt, 22 Wrz 2017 2pm

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Religia

Reklama

Poświęcenie kopii Całunu Turyńskiego w Nowej Białej

20190916 posw calunu 02POWIAT NOWOTARSKI.W sobotę 16 września 2017 roku w parafii p.w. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Nowej Białej miało miejsce bardzo ważne - można powiedzieć - historyczne wydarzenie religijne: poświęcenie stałej ekspozycji Kopii Całunu Turyńskiego.

Na ludźmierskiej ziemi – jak w Kanie Galilejskiej…

dozludz17LUDŹMIERZ. Nie tak tłumne – jeśli chodzi o liczbę wiernych zgromadzonych na niedzielnej sumie – były XXX, jubileuszowe Dożynki Podhalańskie. Organizowane tradycyjnie w pierwszą niedzielę września, są najstarszą i największą z takich uroczystości w regionie. Powiatowa ranga tego dziękczynienia za plony gromadzi w sanktuaryjnym Ogrodzie delegacje ponad 20 miejscowości, parafii, sołectw, kół gospodyń wiejskich, oddziałów Związku Podhalan, także zespołów regionalnych.

Papieski ołtarz polowy prawie gotowy

LUDŹMIERZ. Dobiega końca remont polowego ołtarza w sanktuarium Matki BożeIMG 20170810 151158j Podhala, tego samego na którym wraz z pielgrzymami przed 20 laty modlił się Święty Jan Paweł II, odmawiając różaniec.

Zmarł Ksiądz prałat prof. Stanisław Warzeszak z Kiczor

20170829proboszcz WarzeszakZ głębokim żalem i smutkiem zawiadamiamy, że w czwartek 24 sierpnia odszedł do Pana Ksiądz Prałat Prof. Stanisław Warzeszak, miał 58 lat, z tego w kapłaństwie 34 lata.

Pamięć o pasterzu archidiecezji – w sercach i w kamieniu

tabmach17NOWY TARG. W sercu śp. kard. Franciszka Macharskiego Nowy Targ zajmował zawsze miejsce szczególne. W stolicy Podhala też, w pierwszą rocznicę jego śmierci, w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa, zawisła pierwsza w Polsce tablica upamiętniająca tego wyjątkowego kapłana i pasterza Archidiecezji, także przyjaciela Podhala, Honorowego Obywatela miasta.

Msza święta ekumeniczna 49. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru ziem Górskich

Pod patronatem medialnym Podhale Region. POWIAT TATRZANPMU 5481 wynikSKI. Już tradycyjnie przez oficjalnym koncertem inaugurującym Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich została odprawiona w kościele p.w. Św. Krzyża ekumeniczna msza święta. Uczestniczyły w niej zespoły biorące udział w tym ważnym wydarzeniu w stolicy Tatr.

330 lat parafii katolickiej w Podwilku

GMINA JABŁONKA. 330 rocznicę powstania świętowała dziś parafia świętego Marcina20170802 105140 wynik w Podwilku. W uroczystości wziął udział sam abp. Marek Jędraszewski, metropolita krakowski.

Zwyciężymy z różańcem w ręki - Uroczystość Wniebowzięcia NMP w Ludźmierzu (aktualizacja)

LUDŹMIERZ. Tysiące pielgrzymów i to nie tylko z całego Podhala, ale i z innych rejonów Polski oraz ze SDSC06442łowacji i Ameryki wzięło udział we wczorajszym odpuście Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w sanktuarium Matki Bożej Ludźmierskiej Królowej Podhala. Uroczystą sumę z udziałem licznych pocztów sztandarowych: Związku Podhalan, OSP, a nawet górników oraz żołnierzy 21 Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie koncelebrował abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski.

Upamiętniono rocznice budowy i ocalenia schroniska

LUBOŃ WIELKI. Tłumy zgromadziły się pod schroniskiem na uroczystej mszy świętej u stop Matki BożDSC 2565ej Lubońskiej. Została ona odprawiona z okazji 86 rocznicy powstania budynku oraz ocalnia go z pożogi II Wojny Światowej.

Pasterka Maryjna i konkurs ks. prof. Józefa Tischnera (aktualizacja)

LUDŹMIERZ. Uroczyście, jak każdego roku w sanktuarium Matki Bożej Królowej PodDSC 0835hala, została koncelebrowana Pasterka Maryjna. Jest już tradycją, że o północy z 14 na 15 sierpnia w Maryjnym Ogrodzie Różańcowym gromadzą się wierni, aby uczestniczyć w pierwszej mszy świętej rozpoczynającej niejako Maryjny Odpust..

Od Królowej Podhala do Królowej Polskiego Morza

LUDŹMIERZ. 80 rowerzystów wyruszyło na X Prowerzyści Giewont Hel 4 wynikielgrzymkę Rowerową z Giewontu na Hel. Po drodze nawiedzili sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala. Dotrą do celu 6 sierpnia.

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama