Podhale Region

Niedziela, 19 luty 2017

Ostatnia aktualizacjaSo, 18 Lut 2017 6pm

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Religia

Reklama

Burmistrz z Prymasem o rocznicy w Zakopanem

ZAKOPANE. Burmistrz miasta Leszek Dorula spotkał się z goszczącym w Zakopan20170209 130427 wynikem Prymasem Polski arcybiskupem Wojciechem Polakiem. Przekazał mu zaproszenie na obchody 20. rocznicy wizyty papieża Jana Pawła II. Do spotkania doszło w Zakopanem w czwartek w Centrum Formacyjno-Szkoleniowym „Księżówka”.

Ofiarowanie Pańskie w sanktuarium w Ludźmierzu

LUDŹMIERZ. Święto Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Bożej Gromnicznej uroczyście obchodzono w sanktuarium Matki DSC03143Bożej Królowej Podhala. Dzieci pierwszokomunijne otrzymały gromnice, a kazanie głosił ks. prałat Grzegorz Szewczyk, proboszcz, prepozyt Kolegiaty św. Floriana, parafii w której jako młody ksiądz wikarym był Karol Wojtyła, czyli papież św. Jan Paweł II.

Orszak Trzech Króli i Uroczystość Objawienia Pańskiego

LUDŹMIERZ. Orszak Trzech Króli był obecny i w sanktuarium Matki Bożej Królowej PodDSC 0931 wynikhala. Uroczystość Objawienia Pańskiego była jednak przede wszystkim okazją do postawienia sobie pytań: Jakie są moje drogi poszukiwania Boga? Jaka jest moja droga? Mogliśmy się dowiedzieć, że dróg do Boga jest tak naprawdę tyle ilu jest ludzi.

Metropolitę ks. kard. Stanisława Dziwisza żegnali i rabianie

KRAKÓW. Msza św. dziękczynna za posługę kard. Stanisława Dziwisza, metropolity krakowskiego odbyFullSizeRender 1ła się w Sanktuarium św. Jana Pawła II. Uczestniczyli w niej i wierni z Podhala, a wśród nich mieszkańcy rodzinnej gminy Raby Wyżnej na czele z wójtem Andrzejem Dziwiszem. W tym wielkim kościelnym wydarzeniu uczestniczyła i sama premier Beata Szydło.

Prawosławne Nabożeństwo Bożonarodzeniowe w Zakopanem

ZAKOPANE. Jak co roku i w tym, sporo wyznawców Prawosławia ze wschod4u, spędza święta Bożego Narodzenia pod Tatrami. To z myślą o nich dziś o godzinie 16 w starym kościele p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej, przy ulicy Kościeliskiej zostanie odprawione prawosławne nabożeństwo bożonarodzeniowe.

Koncertując zbierali na misje w Tajladnii

SZLEMBARK. Koncert kolęd połączony ze zbiórką pieniędzy na misje w Tajlandii został zorganizowany DSCN4111 wynikw kościele w Szlembarku.

Wigilia w zakopiańskich urzędzie

ZAKOPANE. Wigilijne spotkanie zostało tradycyjnie zorganizowane w Urzędzie Miasta. Zaprosił na nie burmistrz miasta Zakopane Leszek Dorula. Wzięli w nim udział przedstawiciele władz samorządowych oraz wszysdsc 0145tkich zakopiańskich instytucji, stowarzyszeń i środowisk.

Opłatek oraz ślubowanie nowych członków Związku Podhalan oddział w Nowym Targu

NOWY TARG. Posiady opłatkowe organizowane w święto "Trzech Króli" przez zarząd ZwIMG 7330 wynikiązku Podhalan oddział Nowy Targ na czele z prezesem oddziału Wojciechem Groniem cieszą się rokrocznie ogromnym zainteresowaniem wśród członków związku ale także samych sympatyków.

Wigilia dla mieszkańców rabiańskiej gminy

RABA WYŻNA. Tak, jak co roku, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, mieszkańcy Raby Wyżnej spotykali się na wspólnej Wigilii. Z inicjatywą taką wyszedł przed laty wójt Andrzej Dziwisz, któDSC 0370 wynikremu zależało na integracji mieszkańców.

Orszak Trzech Króli – Spytkowice 2017

SPYTKOWICE. “Pokój i dobro” to hasło kolejnej już edycji Orszaku TrzecIMG 4804 wynikh Króli, który w dniu 6 stycznia przeszedł po raz drugi główną ulicą Spytkowic.

Czekali 400 lat, teraz świętowali 10 lat parafii

GMINA RABA WYŻNA. Jubileusz 10 – lecia erygowania parafii w Podsarniu świętowano uroczy15327483 1529192743763225 7774582441548269983 nście z udziałem parafian i gości. Msza święta była koncelebrowana przez samego ks. Kard. Stanisława Dziwisza, rodem z rabiańskiej gminy

Reklama

Nasi partenrzy

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama