Podhale Region

Niedziela, 19 luty 2017

Ostatnia aktualizacjaSo, 18 Lut 2017 6pm

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Wypoczynek i turystyka

Reklama

Trasa tropem żubra w Gorcach

GMINA NOWY TARG. Tropem wilczej watahy, śladem salamandry, tropem rysia, tropem niedźwiedzia - to tylko niektóre z szlaków rekreacyjnych rowerowych i pieszych w Gorcach na terenie nowotmapy chodz na turbacz wynikarskiej gminy. Teraz powstają kolejne nowe trasy w Waksmundzie i Łopusznej.

Park Archeologiczny Obłazowa coraz bliżej (aktualizacja)

GMINA NOWY TARG. Przy słynnej jaskini Obłazowej w Nowej Białej powstanie Park Archeo07 WIZ INTERIORELEW11logiczny. Teraz są przygotowywane konieczne projekty uchwał na najbliższą już sesje Rady Gminy. Potem zostaną poczynione niezbędne zmiany w studium. Gmina też poszukuje po stronie słowackiej partnera dla tzw. lustrzanego projektu.

Intensywnie pada śnieg, a zakopianka coraz tłoczniejsza...

ZAKOPIANKA. Coraz więcej osób podąża w kierunku Zakopanego Zakopianką  Już od Lubzakopianka snieg1nia w kierunku Zakopanego tworzą się już korki. Sytuację pogarszają intensywne opady śniegu na Podhalu.

Skocznia będzię w gminie Czarny Dunajec

GMINA CZARNY DUNAJEC. Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki RP Jarosław Stawiarski tuż przed konkursem Pucharu Świata w Zakopanem przybył do Chochołowa. Odwiedził on miejscDSC 5445 wynike szczególnie ważne dla sportu, rekreacji i turystyki tej podhalańskiej gminy, a więc miejsce, gdzie powstanie skocznia.

Zakopianka budowana, mimo zimy

ZAKOPIANKA. Na wszystkich trzech odcinkach zakopianki od Lubnia aż do Rabki trwają prace: przy wiaduktach, mostach, drodze głównej i miejscach obsługi podróżnych. Na węźle Skomielna i Miejscu Obsługi Podróżnych Krzeczów23 1 wynik trwają prace przy wykopach, natomiast w Miejscu Obsługi Podróżnych Lubień budowany jest nasyp.

Konsul USA na Kasprowym Wierchu

ZAKOPANE. Konferencja prasowa z udziałem Szymona Ziobrowskiego, dyrektora konsul usa tpn wynikTPN, oraz Waltera Braunohlera, konsula generalnego USA odbyła się w poniedziałek 9 stycznia na Kasprowym Wierchu.

Pętla biegowa przy Długiej Polanie – 700 m, naśnieżanie, oświetlenie

trasabiegdp1NOWY TARG. Urząd Miasta Nowego Targu informuje, iż przy współpracy ze Stacją Narciarską „Długa Polana” udało się uruchomić pętlę do narciarstwa biegowego.

Treningowe Centrum Lawinowe na Kalatówkach otwarte

TATRY. Tatrzański Park Narodowy i PZU zapraszają wszystkich chętnych do korzystancentrum1 wynikia z centrum lawinowego na Kalatówkach. Centrum czynne jest codziennie. Można z niego korzystać nieodpłatnie, każdego dnia od świtu do zmierzchu.

Inauguracja biegowego sezonu – z Józefem Łuszczkiem, Jadwigą Guzik i wyprawą na Turbacz

obidtras16OBIDOWA. Kolejny sezon narciarstwa biegowego na terenie Gminy Nowy Targ zainaugurowano oczywiście w Obidowej. W otwarciu szlaków uczestniczyli znakomici goście i sympatycy narciarstwa biegowego, w tym Mistrz Świata i Olimpijczyk Józef Łuszczek.

Zakopianka w budowie

ZAKOPIANKA. Trwa nadal, pomimo zimy, budowa S7 od Lubnia do Rabki Zdroju. Intensywne prace prowadzone są na wszystkich 3 odcinkach drogi ekspresowej S7 od Lubnia do Rabki 2016 12 16 95 Odcinek III obiekt 18 wynik– Zdroju, a także w innych miejscach tej obleganej trasy. - W 2016 roku wszystkie prace przebiegały na tych inwestycjach zgodnie z planami i nie zostały przerwane 15 grudnia, kiedy rozpoczął się okres zimowy, czyli roboty mogły być przez wykonawców przerwane – podkreśla Iwona Mikrut, rzecznik GDKiA, oddział w Krakowie.

Zintegrowane znakowanie szlaków i tras turystycznych - rozpoczęte

znaktras161PODHALE. Rozpoczął się proces integrowania szlaków i tras turystycznych na Podhalu. Organizacje pozarządowe wraz z samorządami podjęły się uporządkowania istniejących szlaków w jeden spójny system ścieżek spacerowych, szlaków turystycznych pieszych, tras rowerowych i szlaków turystyki jeździeckiej. Cały system ma zostać wyposażony w infrastrukturę drogowskazów i tablic informacyjnych oraz jednakowy sposób oznakowania.

Reklama

Nasi partenrzy

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama