Podhale Region

Piątek, 22 wrzesień 2017

Ostatnia aktualizacjaPt, 22 Wrz 2017 2pm

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Wypoczynek i turystyka

Reklama

Pełna historii i kultury gmina

RABA WYŻNA. Rabiańska gmina ma moc atrakcji nie tylko przyrodniczych, ale i historycznych, a także tych związanych z kulturą, sztuką i religią. To dlatego cieszy się niesłabnącym, a wręcz można powiedzieć wzrBukowina Osiedleastającym zainteresowaniem turystów.

Plan likwidacji reklam przy Zakopiance

TATRY. Powstała inicjatywa „Montevideo” – Widzę góry. To wspólne przedsięwzięcie Województwa Małopolskiego i niemal wszystkich gmin leżących wzdłuż Zakopianki. Jej celem jest walka w wszechobecnymi reklamami pDSC 2411rzy drodze. Jak zapowiadają inicjatorzy chcą uwolnić Tatry i podhalańskie widoki od szpecących billboardów. Twierdzą bowiem, że teraz pobocza wzdłuż Zakopianki wyglądają jak wielki katalog reklamowy.

Solanka złotem Uzdrowiska Rabka S.A.

Pod patronatem medialnym Podhale Region. RABKA-ZDRÓJ. „Święto Rabczańskiej Solanki” to tradycja Uzdrowiska Rabka S.A. Solanka to bowiem bogactwo Rabki. Jest ona znakomita zarówno w przypadku leczeDSC 0002nie licznych przypadłości, jak jest i znakomitym panaceum dla urody.

Pogranicznicy i leśnicy wspólnie patrolują teren

PODHALE. Leśnicy i straż graniczna z Zakopanego pełnią wspólne patrole na terenie nadleśn17 118336 wynikictwa Nowy Targ. Jest to możliwe dzięki zawartemu porozumieniu pomiędzy Karpackim Oddziałem Straży Granicznej w Nowym Sączu, a Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Krakowie.

Rabka solanka stoi przypomina Uzdrowisko Rabka S.A.

Pod patronatem medialnym Podhale Region. RABKA-ZDRÓJ. „Święto Rabczańskiej Solanki” to impreza, która na stałe weszła już w tradycję Uzdrowiska Rabka S.A. To uzdrowiskowa spółka co roku przDSC 0933ypomina o solance i jej zdrowotnch właściwościach. A są one rzeczywiście wyjątkowe i jedne z najlepszych na świecie. Można śmiało powiedzieć, że złotem i bogactwem Rabki są solanki, które leczą i poprawiają urodę.

Co się dzieje ze Strefą Relaksu?

strefrel171NOWY TARG. Nowotarska Strefa Relaksu to zadanie, które z imponująca ilością głosów zakwalifikowało się do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego, zdobywając II miejsce w okręgu ogólnomiejskim. Tymczasem mija lato, budowa Strefy się nie zaczyna... Wielu mieszkańców o losy Strefy pyta z rosnącym zniecierpliwieniem.

Bryza z fontann – sanitarnie niebezpieczna

fontan17NOWY TARG. Przeżywamy prawdopodobnie apogeum letnich upałów. Każdy pragnie ochłody, a jaką frajdę zabawy w wodzie sprawiają dzieciakom – wiedzą wszyscy. Dlatego przybywających na płytę rynku tak cieszą bryzgi fontanny i zraszacz. Tymczasem bliższy kontakt z fontannami – zwłaszcza mającymi obieg zamknięty, oznacza niebezpieczeństwo groźnych zachorowań.

Mistrzostwa Podhala w Powożeniu oraz Konkurs na Śpiew Pytacki

Pod patronatem medialnym Podhale Region. POWIAT TATRZAŃSKI. Mistrzostwa Podhala wdsc 0264 wynik Powożeniu oraz Konkurs na Śpiew Pytacki odbyły się w ramach 49. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich.

VIII Europejskie Targi Produktów Regionalnych rozpoczęte

ZAKOPANE. Dzisiaj rozpoczęły się VIII Europejskie Targi Produktów DSC06302gionalnych w Zakopanem. Potrwają one do 15 sierpnia na Górnej Równi Krupowej. Ich organizatorem jest Tatrzańska Agencja Rozwoju, Promocji i Kultury. Dzisiejszy dzień należał do Miasta Poprad.

Zawody jeździeckie z nagrodami, a jutro dożynki

Pod patronatem medialnym Podhale Region. GMINA NOWY TARDSC 0251 CopyG. XI Gminne Zawody Jeździeckie im. ks. prof. Józefa Tischnera były, jak co roku, w stadninie koni „Dworna” w Rogoźniku.

Skałka Rogoźnicka - unikat z listy UNESCO

SKAŁKA ROGOŹNICKA. To teren wyjątkowy. Ma historię liczoną w milionach lat. Należy ona pod wDSC06054zględem geologicznym do pienińskiego pasa skałkowego, który rozciąga się na szerokości 20 km począwszy od okolic Wiednia aż po Karpaty Rumuńskie. Jest to rezerwat przyrody.

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama