Podhale Region

Piątek, 26 maj 2017

Ostatnia aktualizacjaCz, 25 Maj 2017 8pm

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Kultura i folklor

Reklama

Kultura i historia

"Strofy o Ojczyźnie" w Szaflarach

DSC 0004 KopiowanieJuż po raz XXIV  w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Szaflarach odbył się Konkurs Recytatorski im. Augustyna Suskiego "Strofy o Ojczyźnie".

W Noc Muzeów: czarowna artystka i jej fascynująca sztuka

helena17NOWY TARG. Helena Jacyno – artystka o dużym talencie i dużej wrażliwości, wszechstronnie wykształcona, z pochodzenia lwowianka, córka polskiej pianistki i greckiego rzeźbiarza - jechała do Nowego Targu z Przemyśla, przez Kraków, żeby bywalcom nowotarskiego przybytku sztuki pozwolić zanurzyć się w świecie malarstwa urokliwego jak baśń, senne marzenie, wspomnienie z dzieciństwa.

XII Festiwal Twórczości Chrześcijańskiej zakończony

ZAKOPANE. XII Festiwal Twórczości Chrześcijańskiej organizowany przez burmistrza miasta Zakopane odbywał się w dniach 11-14 maja. Obejmował cztery dziedziny sztuki: muzykę, plastykę, literaturę i teatr. Wzięło w nim udział blisko 200 uczestników. Najlepsi zaprezentowali się podczas sobotniego Koncertu Laureatów, podczas którego wręczono także dyplomy i nagrody.DSC 5316 wynik

W przyjaźni siła muzyką malowana

007 wynikNOWY TARG. W sobotnie popołudnie w nowotarskim MOKu, po raz kolejny odbył się koncert Miejskiej Orkiestry Dętej z Nowego Targu i słowackiego zespołu Dychowa Hudba Popradcanka z Popradu. Przez ponad półtora godziny, publiczność mogła posłuchać różnorakich form muzycznych, wykonywanych przez zaprzyjaźnione zespołu. Koncert „W przyjaźni siła”, rozpoczął równocześnie jubileusz 5-lecia istnienia Stowarzyszenia Miejska Orkiestra Dęta w Nowym Targu i odrodzenia się zespołu reprezentacyjnego Stolicy Podhala.

U „Miastowych górali” – nowe władze, nowe zamiary i kontynuacja dobrej tradycji

zpwy17b1NOWY TARG. Po trzyletniej kadencji, w prezesowaniu nowotarskiemu Oddziałowi Związku Podhalan, Wojciecha Gronia zastąpił Józef Knap. Na pierwszym zebraniu ukonstytuował się też skład Zarządu na najbliższe trzy lata. „Miastowi” górale mówią o kontynuacji i o nowych pomysłach.

Koncert kameralny w Domu Parafialnym

Pod patromatem medialnym Podhale Region. RABA WYŻNA. Niezwykły koncert kameralnym został zorganizowany w rabiańskim Domu Parafialnym. Przybyli na niego miejscowi melomani, kochający muzykę poObraz2 wynikważną, zarówno tę współczesną, jak i dawną.

Literacki celebryta Sławomir Koper: Ludzie porządni są nudni…

koperspot170NOWY TARG. Z fantastyczną panoramą Tatr w tle, z imponującą frekwencją, w Sali Widokowej Hotelu Campanile odbyło się spotkanie z wziętym autorem książek, historykiem i publicystą Sławomirem Koprem. Hotel bowiem użyczył – po sąsiedzku - Miejskiej Bibliotece Publicznej pomieszczenia na wydarzenie, które zrobiło spodziewaną furorę w gronie bywalców Biblioteki, ale i entuzjastów frapującego pisarstwa w ogóle.

Jan Kanty Pawluśkiewicz – żel-arty w „Ruczaju”, życiowe przypadki w anegdotach

jankan17NOWY TARG. Przyjazd Jana Kantego Pawluśkiewicza do rodzinnego miasta to zawsze wydarzenie – nie tylko dla grupy jego krewnych, szkolnych koleżanek i kolegów. Tym razem było to wydarzenie dla Fundacji im. Adama Worwy, jej podopiecznych, dobrodziejów i sympatyków. A mistrz Jan Kanty – zawsze ten sam: z błyskiem w oku, aktorską wręcz swadą, dowcipem, autoironią, niesfornością, nieodpartym urokiem osobistym...

3 maja z orkiestrami dętymi

JABŁONKA. Już tradycyjnie 3 maja z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja w stolicy GórnejDSC04107 Orawy gromadzą się orkiestry dęte. W tym roku odbył się XXVIII Przegląd Orkiestr Dętych na Orawie.

20/21 maja. VII Noc Muzeów – w kilku miejscach, od 17.00 do 22.00 i później

nocmuz17NOWY TARG. Bogaty i różnorodny jest program tegorocznej, VII Nocy Muzeów w stolicy Podhala. Zapowiedziała go konferencja w ratuszu, z udziałem przedstawicieli placówek zaangażowanych w jej przygotowanie. Wstęp wszędzie jest wolny. Wędrując tym szlakiem, będzie można zebrać komplet pieczęci na kartach specjalnie wydrukowanych na tę okazję.

14. Wiosna Jazzowa trwa

ZAKOPANE. Od piątku w Zakopanem trwają koncerty i ciekawe muzyczne wydarzenia. W sobotę ulicami miDSC 4110 wynikasta przejechała Zakopiańska Parada Jazzowa, której towarzyszył XVII Tatrzański Zlot Pojazdów Zabytkowych. W niedzielę publiczność zachwyciły gwiazdy Cæcilie Norby i Lars Danielsson, a Jazz Band Ball Orchestra świętowała 55 urodziny.

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama