Podhale Region

Poniedziałek, 20 sierpień 2018

Ostatnia aktualizacjaN, 19 Sie 2018 10pm

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Kultura i folklor

Reklama

Kultura i historia

Oj, było, było wesele… Corleone, Hanka z Chicago i ich goście

2dzienjarm180NOWY TARG. W drugi dzień 18. Jarmarku Podhalańskiego dyskretnie tylko przypomniał pasterskie tradycje Podhala. Bo wiadomo było, że sobotnią atrakcją stanie się Największe Wesele na Podhalu. A pobierali się don Corleone (zwany Pieszczotliwie Donkiem) z góralką Hanką (świeżo po powrocie z Chicago).

Margaret, czyli punk-rockowy szał

margar18NOWY TARG. Aż dziw, że rynek mógł pomieścić tylu ludzi, ilu podążało do centrum miasta w piątkowy wieczór. Nim na scenie rozbłysła piosenkarska gwiazda – Margaret – temperaturę przed sceną podniosły gwiazdy lodowej tafli. Prezentowana była bowiem i nagradzana oklaskami uznania tudzież nadziei nasza hokejowa pierwsza drużyna, razem ze swoimi trenerami.

Górale z całego świata na Złotych Godach Festiwalu

Pod patronatem medialnym Podhale Region. ZAKOPANE. Znamy już wszystkie zespoły, które potwierdziły udział w wyjątkowej jubileuszowej 50. edycji Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem.

zespoly

Znamy wyniki XLVII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Tadeusza Staicha

dsc 0857Pod patronatem medialnym Podhale Region. ZAKOPANE Ogłoszono wyniki XLVII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Tadeusza Staicha na wiersz o tematyce górskiej, pisany językiem literackim bądź gwarą góralską. Konkurs był częścią 50 Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w stolicy Tatr.

52. Sabałowe Bajania, czyli spotkania z żywą kulturą.

20180804 sabalowe 001Festiwal Folkloru Polskiego, czyli Sabałowe Bajania to ogólnopolski konkurs gawędziarzy, instrumentalistów, śpiewaków, drużbów i starostów weselnych.

17 – 19. Sierpnia. 18 Jarmark Podhalański tuż tuż. Inicjatywy instytucji i stowarzyszeń

jarmozap181NOWY TARG. Już jutro startuje największa impreza plenerowa w stolicy Podhala - nasz nowotarski 18. Jarmark Podhalański. Od piątku do niedzieli organizatorzy zapraszają na Rynek i pl. Słowackiego.

Saflarzańsko Watra i Gminny Przegląd Zespołów Regionalnych

38201128 1821744041252704 6737688847057944576 nPod patronatem medialnym Podhale Region. GMINA SZAFLARY. Jak co roku, w ostatnią niedzielę lipca w Szaflarach, odbyła się Saflarzańsko Watra, a wraz z nią Gminny Przegląd Zespołów Regionalnych.

Dwie nagrody literackie Zakopanego

CtESpYJAZAKOPANE. Kulminacyjnym momentem Zakopiańskiego Festiwalu Literackiego było ogłoszenie werdyktu Kapituły Literackiej Nagrody Zakopanego oraz uroczyste wręczenie nagród jej laureatom podczas gali w Teatrze im. Stanisława Ignacego Witkiewicza. Spośród nominowanych pięciu publikacji wydanych w 2017 roku i tematycznie związanych z Zakopanem i Tatrami tym razem nagrodzono ex aequo dwie książki: „Pleban spod Giewontu” Macieja Pinkwarta oraz „Makuszyński. O jednym takim, któremu ukradziono słońce” Mariusza Urbanka.

40 lat świętował Rombań

JAN 1128GMINA JABŁONKA. Uroczyście swe 40-lecie powstania świętował zespół regionalny ROMBAŃ. Wydarzenie odbyło się w dniu odpustu w kościele św. Anny w Chyżnem. To bowiem wspólnota parafialna wraz z proboszczem przygotowali wydarzenie.

Święto Bobu z nową królową i królem

38468104 1837436862990513 8309269229509541888 nGMINA RABA WYŻNA. Już po raz siódmy w Skawie odbyło się Święto Bobu. Była moc atrakcji dla młodych i dla starszych. Były koncerty, degustacja potraw z bobu, a także konkursy i pokazy. VII Święto Bobu w Skawie zakończyło się koncertem legendarnej grupy Skaldowie.

Festiwal Kreatywny ze Sławomirem

Obraz5Pod patronatem medialnym Podhale Region. GMINA RABA WYŻNA. Tłumy wzięły udział w tegorocznym Festiwalu Kreatywnym z udziałem ulubionego i najbardziej kreatywnego artysty Sławomira. Był on gwiazdą tegorocznego Festiwalu wraz ze swym zespołem Elegancko.

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama